Wpis z mikrobloga

Jak to jest niby nie opłaca się teraz brać kredytu na mieszkanie bo są wysokie % a z drugiej strony są całe te wsparcia i inne dofinansowania no i inflacja może to tak naprawdę idealny moment? Przecież jak teraz weźmiesz kredyt na powiedzmy 300tys. to z tą inflacją w perspektywie kilkudziesięciu lat (obliczenia z dupy) powiedzmy na kredycie masz 8% a inflację #!$%@? 25% no to 25-8=17% czyli zapłacisz 324tys ale będą "warte" 249tys.
do tego dofinansowania wspomagania fundusze i inne pomoce hipoteczne i w sumie wyjdzie 200tys.
Dobrze kminie czy do reszty mi zryło beret?
#finanse #kredythipoteczny #inflacja #mieszkanie
  • 11
Jak to jest niby nie opłaca się teraz brać kredytu na mieszkanie bo są wysokie %


@SEBZER: Pa tera. rozkimaj 3 sytuacje. W obu bierzesz kredyt na 30 lat na zmiennej stopie.

1-stoopki 0,1%
2-stoopki 4%
3-stoopki 8%

Gdzie Ci sie najbardziej oplaca brac kredyt?

Cholernie upraszczajac i idac na skroty:

Co moga zrobic stoopki jak sa na poziomie 0,1%? Zmalec? No moga ale jakie jest prawdopodobienstwo? A jakie jest prawdopodobienstwo
@SEBZER: Owszem. Po pierwsze - masz taka zdolność kredytowa? Po drugie - to już przecież zalatuje hazardem jak przy kredytach frankowych. Inflacja na poziomie kilkunastu procent nie będzie trwała wieki. Zasadniczo kupno nieruchomości, nawet na kredyt, nigdy nie jest złym pomysłem. Jeśli masz zdolność kredytową, to przecież zawsze jest całkiem niezły pomysł.
@SEBZER: To sie nawet nie za bardzo rozmija z moimi prognozami. A ja to zwykly anon. :P
Ale jakis ciezko mi uwierzyc w znaczacy wzrost stop z tego poziomu na jakim sa teraz.

Przeczytaj jeszcze raz i sie skup na tym:

Przy stopah 10% mozna zaloyc wiekszy procent. Przy stopach 0,1% jak zakladasz rate 20% budzetu to juz se szykuj petle.


To nie stopy sa najwazniejsze. Najwazniejsza jest ich dynamika i
@SEBZER: po to podnoszą stopy,żeby właśnie ludzie nie brali kredytów,bo się nie opłaca,spłacasz w większości tylko odsetki.Poczekaj aż spadną i weź stałą na 5 lat przy jak najniższych stopach,chyba że w przyszłości wymyślą coś innego... ;)
@SinX87: Tylko takie czekanie nie wiadomo ile lat wiąże się dla większości z koniecznością wynajmu którrego rata i tak jest zazwyczaj wyższa niż kredytu.