Wpis z mikrobloga

Cześć,

Może ktoś porównywał już opony zimowe/letnie vs całoroczne? Chodzi mi o porównanie zachowania opony z półki premium (Continental, Michelin, Goodyear):
- hamowanie na mokrej/suchej nawierzchni
- żywotność
- trzymanie na zakrętach nie przy wolnej jeździe

Mechanicy mi mówią że nie warto wielosezonówek, z drugiej strony śniegu prawie na oczy nie widzę a pogoda się tak mocno potrafi zmieniać że zgodnie z wytycznymi (granica 7 stopni) powinienem zmieniać opony 10x w roku

  • 8
@theximon: wielosezony z letnim bieznikiem (nie klockowe) beda lepsze tam gdzie nie jezdzisz po sniegu, a raczej po wodzie, a latem do normalnej jazdy wystarcza

zimowki z klockowym bieznikiem sa gorsze we wszystkim procz jazdy po sniegu
Mechanicy mi mówią że nie warto wielosezonówek, z drugiej strony śniegu prawie na oczy nie widzę a pogoda się tak mocno potrafi zmieniać że zgodnie z wytycznymi (granica 7 stopni) powinienem zmieniać opony 10x w roku


@theximon: Nie warto bo? Na wielosezonie robisz 2x tyle km więc to normalne że "trwałość" liczona w latach jest niższa. Nie kupuj tylko asymetrycznych wielosezonów a te z najpopularniejszym wzorem w jodełkę i będziesz zadowolony.
@theximon miałem wieplsezonowki, Bridgestony więc półka bym powiedział premium, ale 3 lata max, w zimie jak zastanie Cie ekstremum to nie dają rady, ja już nie spróbuję wielosezonowek.