Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@xiv7: Robienie sobie zabawy z tragicznych wydarzeń w których giną cywile tylko dlatego że ciebie to nie dotyczy jest żenujące. Ale dalej pókajcie sobie jajo w gronie wzajemnej adoracji
@trejn: który to już taki wpis dzisiaj? Zdajesz sobie sprawę że nie tylko na wykopie cisną po Putinie i jego armii? Sami ukraińcy to robią, oficjalne ukraińskie profile i politycy też. Trzęsę się i boję się to mem, który powstał w skutek spamu botów i zastraszaniu ludzi tym samym tekstem zakończonym tymi słowami i nie ma to na celu robienia sobie jaj z wojny, tylko pokazaniu że dla ludzi nic nie
@trejn: oni tego nie zrozumieją, dla nich to zabawa jak rozgrywka w Minecrafta. Podejrzewam, że to jakieś totalne no-life'y, na utrzymaniu rodziców bez majątków i perspektyw na normalne życie. Tak im bardzo zależy na tej wojnie, bo chca chyba żeby ktoś ich wyręczył i zakończył ten podły żywot. Robiąc to samemu pewnie i to by zepsuli.
@Garulf: widzę twoje wypowiedzi już któryś raz, zawsze są sceptycznie nastawione do wsparcia Ukrainy, także nie pisz dla kogo to zabawa bo jesteś zwyczajnym idiotą albo trollem. Jest na tagu kupa ludzi którzy realnie pomagają i przelewają swoje pieniądze, śledzą sytuacje od początku wojny i powiedz mi w jaki sposób świadczy to o tym że to dzieciaki bez życia? Bo interesuje ich sytuacja w sąsiednim kraju, terroryzm który dzieje się zaraz
@dedler123: dlaczego zakładasz, że ja realnie nie pomagam? Wspominałem nie raz, że byłem tam z darami na które wydałem 50k z własnej kieszeni. W międzyczasie przez 1.5 miesiąca mieszkała u mnie 7 osobowa rodzina, której ułożyłem tutaj nowe życie. Czy zrobiłbym to ponownie? Nie sądzę. Na wszystkie te okoloukrainskie działania wydałem ponad 100k.

Jak ty realnie pomagasz?
@Garulf: Ja tak zakładam? To ty zakładasz że dla innych ludzi ta wojna to rozrywka i memy. Nie muszę ci wymieniać ile udzieliłem pomocy żeby się uwiarygodnić, bo równie dobrze mógłbym sobie napisać jakieś losowe liczby których nikt nie potwierdzi.
@dedler123: po ogromnej ilości wypowiedzi bagatelizujących zagrożenia płynące z tej sytuacji oczywiście widzę, że dla niektórych to rozrywka jest i na każdym kroku będę głośno wyrażał swoją pogardę dla nich. To jest szkodliwe i niepotrzebne. A przede wszystkim zakrzywia obraz sytuacji, co jest już działaniem na korzyść Rosji.
@trejn:

1. Humor jest praktycznie od początku historii wojen. Podczas II wojny światowej też było go sporo. Rozładowanie emocji, reakcja na stres itd.
2. Nikt memów o samych ofiarach na Ukrainie nie robi.
3. Memy o takich ofiarach mogą robić ruscy a także robią swoją propagandę, memy jak chociażby NAFO czy Russiahateclub, Nawet dowódcą wojsk Ukrainy miał grafiki z NAFO, oddziały Ukraińskie używają Nafo itd itd. Sprawa jest poważna ale paradoksalnie
@trejn: Wyśmiewanie ruskich jest formą walki z ich propagandą. Jej istotną częścią jest sianie strachu, budowanie iluzji wielkiego silnego mocarstwa, straszenie atomem. Dobrze to dzisiaj widać po dziesiątkach wypisów o tym jak Ukraincy powinni się poddać i nie powinno się wspierać Ukrainy militarnie, bo cywile giną. Śmierć tych kilkunastu cywili iest tragedią - ale czym ona jest wobec tego, co ruskie robiły i robią cywilom na już zajętych przez nich terenach.