Wpis z mikrobloga

Czy 128 GB miejsca w smartfonie w 2022 roku to mało? Planuję kupić Pixel 7 Pro, jeszcze przez tydzień można zgarnąć przy zakupie gratis Pixel Watch albo Pixel Buds Pro, no ale niestety wersja 256 GB jest niedostępna i stawiam, że raczej się do przyszłego poniedziałku nie pojawi (a wręcz zaczynają znikać pierwsze warianty kolorystyczne 128 GB).

No i się zastanawiam, czy przy takim normalnym użytkowaniu styknie mi wersja 128 GB? Obecnie mam 64 GB w OnePlus 6 i raz na pół roku muszę robić backup fotek i filmików, bo zaczyna brakować miejsca. No a jednak stawiam, że fotki w takim nowych Pixelu ważą jednak więcej, a nie chcę się męczyć z ciągłymi backupami. Jakieś osobiste doświadczenia?

#smartfon #pytanie #technologia
  • 9
@PeeJay: z ciekawości zapytam, jak chcesz kupić tego pixela z zegarkiem? Czytałem, że ta promocja jest tylko z wysyłką na teren niemiec bez pośredników. Sam mam oneplus 6 i planuje kupić pixela bo jakoś inne telefony na rynku do mnie nie przemawiają
@NuklearnaKawa: Mieszkam w Niemczech. BTW nie ogarniam tej polityki Google z omijaniem Polski, duży rynek otwarty na nowinki, a ci mają #!$%@? jajca. W zeszłym roku jak poprzedni Pixel wychodził, to zamawiałem dla dwóch znajomych z PL, bo to w sumie była dla nich jedyna opcja.
@PeeJay: To zmienia postać rzeczy. Teraz jak wszedłem na sklep google to widzę ofertę że dają za free słuchawki buds albo duża zniżkę na zegarek. Nic o zegarku gratis. Dziwna sprawa. Też mnie irytuje to podejście ale nic nie poradzimy z tym, taki nasz los robacki
@PeeJay oo okej to nie doczytałem. Mi ten zegarek też się średnio podoba więc i tak wezme chyba zwykłego pixela 7. Co do pamięci to 128gb by mi wystarczylo na dzień dzisiejszy. Teraz z 64gb w op6 musze zrzucac starsze fotki na dysk bo już brakuje miejsca na nowe. Plus po 4,5 roku telefon zaczyna mi się ścinać np podczas robienia zdjęć co jest frustrujące.
@NuklearnaKawa: Mam dokładnie to samo. Nie przeszkadza mi zrzucanie fotek raz na jakiś czas, ale te ścinki aparatu są straszne. Do tego bateria, która czasem potrafi wytrzymać cały dzień, a czasem schodzi do 20% w 3-4h.
@PeeJay czyli wszystkie przypadłości mamy takie same. Zastanawiam się nad Pixelem, samsungiem s21fe albo jakimś oneplusem najnowszym (może 10t?) I naprawdę ciężko się zdecydować. Chociaż w Twoim wypadku jeśli mieszkasz w Niemczech to bym się nie zastanawiał i brał pixela mając tam oficjalne wsparcie