Wpis z mikrobloga

Wróciłem po około półtorej roku do yerby i czuje się jak inny człowiek po wypiciu tego. Nieporównywalnie lepiej niż po kawie. Trochę jakbym był na innym levelu świadomości XD wiem jak to brzmi ale serio tak jest. Czy na kogos yerba też tak dobrze działa? Jestem pełny energii, jestem skupiony przez cały dzień, nie jestem spięty (tak jak po wypiciu dużej ilości kawy), mam lepszy humor.

Tutaj podobny post na reddicie:
https://www.reddit.com/r/yerbamate/comments/aj3jrt/this_crap_is_addicting/

Ktoś z was też ma takie przemyślenia? Na was też tak mocno to działa?

#yerbamate #yerba #yerbamatewykopclub
  • 12
@Wilczur3k: nie no nic sie nie dzieje jak to pijesz dlugoterminowo. Kiedys pilem codziennie praktycznie z rana i wgl mi sie nie budowala tolerancja. Pilem sobie max 2-3 zalania i było super. Co do fajek to prawda - fajki + mate będzie działało rakogennie :(
@tomeks85: no ja wlasnie mialem z 2-3 kilo w mieszkaniu i tak mnie podkusiło żeby wrócić XD Yerba a kawa to zupelnie inny level pobudzenia. Po kawie jestem tak nieprzyjemnie napięty i czuje troche jakby niepokój. A yerba nie dość że pobudza to bez tych negatywnych efektow + cały dzien mam energie.
@Wilczur3k: @OrkWojownik:

fajki + mate będzie działało rakogennie


Trochę tak, trochę nie. Ogólnie picie ciepłych (gorących) napoi + fajki ma działanie rakogenne, ponieważ wtedy podrażnia się przełyk przez co dym wchłania się właśnie w te podrażnienia. Nie ma znaczenia czy to mate, kawa czy herbata czy nawet sama woda. Na dobrym zielu jest nawet artykuł o tym:

Okazuje się, że picie napojów o temperaturze większej niż 65°C może