Wpis z mikrobloga

Mirki, prośba o pomoc. Byłem dzisiaj na wymianie filtrów gazu w E90 z silnikiem N46. Jak mechanik wyjał filtr, to zobaczyłem czary osad na dnie komory - zrobiłem zdjęcie. Zapytałem się go co to, a on - "to gaz". Wział później jakiś patyk i próbował to wygrzebać. Po podłaczeniu i próbie kalibracji powiedział, że nie da się nic zrobić, bo sa "różne czasy wtrysków na poszczególnych wtryskiwaczach na benzynie". Z tego co zobaczyłem, to te czasy wahały się od 2.2 do 2.8 na pierwszym i czwartym cylindrze.

Czy takie czasy wtryskiwania na benzynie dyskwalifikuja możliwość regulacji i jazdy na gazie?
Co to za osad i czy powinienem się niepokoić?

#lpg #bmw
kon-rad - Mirki, prośba o pomoc. Byłem dzisiaj na wymianie filtrów gazu w E90 z silni...

źródło: comment_1665387023626XUztVPLOdIskH8n3DQt.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@kon-rad: Popsikaj plynem, zmiekczy sie i normalnie wyczyscisz i przedmuchasz :) U mnie tak wygladalo gdy tankowalem na Circle K - na jednej stacji, najprawdopodobniej mieli syf w zbiornikach. Obecnie Orlen i zawsze czysto. Do tego filtry zmieniaj sam i na te lepsze z wloknem szklanym, a nie najtansze. Z tego co piszesz to ten gazownik raczej nie jest zbyt dobry jesli nie zaproponowal rozwiazania problemu/ dokladnego wyjasnienia tematu -
szymek627 - @kon-rad: Popsikaj plynem, zmiekczy sie i normalnie wyczyscisz i przedmuc...

źródło: comment_1665396194en2Msr5zUGqWHpl0kkXhwx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kon-rad: Trochę dziwne że masz tak różne czasy w silniku 4 cylindrowym gdzie pewnie jest tylko jedna sonda lambda na 4 cylindry. Były chyba Alfy z silnikiem twinspark gdzie było po jednej sondzie na 2 cylindry.
Zwykle różnice pomiędzy cylindrami wychodzą w przypadku silników 6, 8, 10 czy 12 cylindrowych, bo tam najczęściej oddzielnie korygowana jest mieszanka na podstawie sond lambda dla każdego z banku cylindrów.
  • Odpowiedz
@kon-rad: ta druga sonda jest za katalizatorem, służy do monitorowania jego sprawności i jest na tym samym banku cylindrów. Jakbyś miał dwa banki to by były 4 sondy.
  • Odpowiedz