Wpis z mikrobloga

Dzień dobry wieczór!
Potrzebuję małej pomocy z programem Movavi Video Editor 2022
Otóż soft przy próbie wyrenderowania czegokolwiek zwyczajnie się wysypuje. Bez znaczenia czy chcę wyrenderować film w 4k, 1080p czy niższej rozdzielczości - nie da się i tyle. Tyczy się to każdego kodeku, każdej rozdzielczości czy każdej ilości klatek na sekundę czy długości projektu. Początkowo myślałem że problem leży w kodekach. Później w jakiejś aktualizacji systemu. Wywaliłem niemal wszystko co niepotrzebne z autostartu, wyczyściłem dyski, postawiłem system od nowa i nic. Dalej to samo. Wygląda na to że Movavi żre bardzo dużo ramu (choć jeszcze trzy miesiące temu działał poprawnie). Na stronie producenta softu pisali żeby wyłączyć przyspieszenie sprzętowe ale to też nic nie daje. Testowałem to na dwóch komputerach i niestety problem pojawia się na o wiele mocniejszej konfiguracji niż moja. Zainstalowałem też DaVinci Resolve (darmową wersję) i też się wysypał. Support ma mnie w dupie. Ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Może da się jakoś przerzucić obliczenia z ramu na kartę?
Czasami dostaję komunikat o tym że program przestał działać, innym razem nie. Reszta aplikacji i gier działa poprawnie.

Specyfikacja kompa:
AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor 3.40 GHz
RAM 16GB
Radeon RX 570 8GB

#kichiochpyta #pc #programy #movavi #komputery #video
  • 1