Wpis z mikrobloga

Corolla 1.5 benzyna, ma ktoś? Jakieś wrażenia? Dostępne jest tylko to z Corolla sedan na odbiór na styczeń, nawet jechałem nią chwile na jeździe próbnej ale ciężko powiedzieć jak na dłuższych trasach sprawdza się ten silnik/samochód jeśli chodzi o wyciszenie. Niestety hybryda to minimum rok oczekiwania i bez gwarancji ceny a generalnie samochód ma wszystko co trzeba plus nawet automat CVT jest w dobrych pieniądzach.

#toyota
  • 14
  • Odpowiedz
@robertx: Czym się różni CVT od ECVT? ECVT chyba jest tylko dla hybryd, ja jeździłem chyba zwykłą CVT, słyszałem wiele złego, ale jak się nie ma ciężkiej nogi to bardzo płynnie i cicho można przyspieszać, zastanawia mnie tylko jej działanie na tempomacie przy większych prędkościach i czy przy "redukowaniu" np. pod górkę nie wyje (bo pojawiały się takie opinie). Choć w Gdańsku jak testowałem a trochę wzniesień było na S7 to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: Zwykły napęd ma zwykłe cvt, hybrydy tylko ecvt i to zupełnie inna skrzynia( a właściwie przekładnia) Standardowy cvt pez pomocy elektrycznego silnika to raczej bardziej wyje podczas przyspieszania. Jedynie przy stałej prędkości może być podobnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ytaremtujest: Jednak jak nie hybryda za bardzo nie widzę sensu tego. Nie wiem gdzie sporo tego jezdzi na taxi. W Krakowie właściwie prawie wszystkie to hybrydy. Nie widzę sensu brania normalnej jednostki, jak można równie dobrze brać fabie czy tipo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ytaremtujest: Gdy się wymieni tą dziwną instalację, albo prawidłowo wyreguluję to już głowicą daje radę i robi sporo kilometrów. Pozostaje jedynie problem z spalaniem oleju. Jeśli chodzi o to to faktycznie fabia lepsza.
  • Odpowiedz