Wpis z mikrobloga

Cześć, zakładam akwarium 30L wraz zieleniną dla bojownika i mam pytanka.
1. Co będzie najlepszym towarzystwem dla bojownika neonki, gubiki itp. (tak wiem ryba mocno terytorialna)
2. Czy do czyszczenia z glonów i resztek z pokarmu lepszy będzie slimak czy krewetki ? Jeśli tak to jakie ?

Czy daść sobie spokój i zostawić bojownika na takim metrażu samego sobie ?
Czy ktoś z #gdynia może polecić zoologiczny ze wspomnianymi rybkami ?

Dzięki !
#akwarystyka #akwarium
  • 27
  • Odpowiedz
  • 0
@daddyissues_ @Rymcimpymcim dzięki, jeszcze myślę żeby zakupić bojownika już z akwarium "koedukacyjnego" gdzie miał już styczność z innymi osobnikami. Bo zauważyłem że jak trzymają je w tych mini kostkach to nie są zasłonięte między sobą i mogą być już agresywniej nastawione na wstępie.
  • Odpowiedz
@Marcin_933: no ja brałem bojka który swobodnie pływał ze stadkem neonów simulans bodajże w sklepie, pokojowy był, nie zauważyłem żeby nawet małe krewetki ruszał, ale czy ma to związek ze sposobem "przetrzymania" w sklepie czy charakterem osobnika to nie wiem
  • Odpowiedz
Osobiście bym unikała Helmetów bo one srają jajami, które ciężko zdrapać.


@daddyissues_: o proszę. Jeden z moich dożywa 4lat (miałam 3) i dla mni ich wielką zaletą był brak jajek. Potrafiłly może z 2 razy w roku złożyć jeden na drugim. Widać wiele zależy od warunków, albo osobnika :)

A co do rybnego toważystwa, w tym roku postawiłam na poziomki i to strzał w dziesiątkę. Spokojne, pływają w stadku, nie mają
  • Odpowiedz