Wpis z mikrobloga

Jak to jest z amunicja do broni długiej u takiego żołnierza piechoty czy tym bardziej u specjalsów?

Mam na myśli to że jeśli mają 6 magazynków na froncie kamizelki taktycznej, jeden dodatkowo w karabinie, to to jest 210 pocisków.
Wiem, że nie strzela się co do zasady ogniem w pełni automatycznym, ale nawet przy strzelaniu pojedynczymi pociskami, to nie wydaje się dużo, zwłaszcza że z tego co wiem często strzela się nie widząc dokładnie wroga tylko mniej więcej w kierunku jego prawdopodobnego położenia.

Jeśli muszą się pilnować i trzymać blisko jakiś pojazdów zaopatrzenia, to jak udaje im się przeprowadzać natarcia w głąb obrony wroga, czy takim specjalsom działać za liniami?

No i dodatkowe pytanie, żołnierzy uczy się liczyć strzały? Wiadomo że to nie CoD, i nie ma licznika naboi w magazynku w rogu ekranu

#wojna #wojsko #militaria
  • 4
@spyyke: Często mają więcej, czy to w ładownicach, czy w plecakach. Mają też ze sobą amunicję, w spokojniejszych chwilach ładują magazynki. Tutaj pod koniec widać: https://streamable.com/ikvsjb?fbclid=IwAR2cGXmP-aP1VVuKzDGCxjnqsu6cksRaduNIC4BmC6Vq50THgJdI0Iz0DiY

Jeśli mają pojazdy, to na pojazdach też będą przewozić amunicję. Ogólnie to "akcja" podczas działań nie trwa bardzo długo, w tzw. międzyczasie często jest kiedy się zaopatrzyć.

Nikt nie liczy wystrzelonych nabojów, przeładowujesz jak się skończy, albo "na czuja".