Wpis z mikrobloga

Oglądałem najnowszego Klawiatura i jego recenzję Air Pods Pro gen 2 i trochę nie rozumiem jego tezy o „złotej klatce Apple”. Tzn koleś mówi, że zakup tych słuchawek na Androida nie ma sensu, co akurat jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę że traci się większość funkcji. Ale na sam koniec filmu pada takie zdanie, że w tej cenie można kupić lepsze douszne, jak Bose, czy nowe Sony i na Androida poleca je całym sercem, natomiast w przypadku iPhone, tylko jeśli wpadną komuś w bardzo dobrej cenie, lub baaardzo nie lubi AirPodsów, w przeciwnym wypadku pozostają słuchawki Apple’a.

No i niech mi ktoś wytłumaczy, bo może mnie coś ominęło, ale myślałem, że te wszystkie Sony czy Bose działają normalnie na iPhone, mam nauszne Sony WH - 1000XM3 i normalnie działają na ajfonie (mają swoją apkę do konfiguracji), na windowsie, czy maku, więc czemu nie poleca np nowych WH - 1000XM4 na ajfona?

#ios #apple #muzyka #technologia #sluchawki
  • 6
@stanleymorison: Nie jest przypadkiem tak że iPhone działa z nimi na starszym kodeku bt? Ja mam np audiotechnica i tez jest apka, działają, ale chyba na tym gorszym kodeku właśnie ¯_(ツ)_/¯
@stanleymorison: nie ma co typa słuchać

niecały miesiąc temu testował czas na baterii telefonu (nie smartfona) którego jedyną funkcją jest dzwonienie bez karty sim https://www.youtube.com/watch?v=ePqiZRgCLgc

W porównaniu laptopów https://youtu.be/A833NknlEX4 nie ogarnia różnicy między poziomami zintegrowanej grafiki opisanymi jako końcówki oznaczeń procesorów intela tylko wszytsko co jest Intel Iris czy Intel UHD to dla niego to samo
@stanleymorison: Bo przy recenzji XM5 stwierdził, że jakby miał teraz coś kupić to prędzej XM3 bo są dobre promki a to nadal dobry sprzęt. A XM4 to takie XM3 ale droższe i najlepiej kupić najstarsze z wcześniej wymienionych bo najlepszy stosunek jakość/cena. Gdzie w ogóle nie poruszył tego, że XM4 ogarnia połączenie dwóch urządzeń (a dla mnie akurat to bardzo ważna cecha).
złotej klatce Apple


@stanleymorison: kupisz sobie słuchawki, telefon, potem jeszcze nie daj bóg zegarek bo fajny dodatek. No i teraz cokolwiek nie wymienisz, to Ci się wszystko mniej lub bardziej sypie. Wymienisz telefon? No to zegarek masz do kosza, a słuchawki nie są wspierane, nie zmienisz opcji, nie zaktualizują się. Wymienisz zegarek? No spoko, nie zrobisz na nim tyle samo co na watchu, bo nie będzie miał dostępów. Słuchawki w tym