Wpis z mikrobloga

@niebadzogrem: na codzień obecnie noszę Apple watch i tag Heuer connected, a w szufladzie mam zegarek za ponad 200k dolarów, który ubieram na uroczystości, ważne spotkania. Tak samo z autami, codziennie jeżdżę autem za 500k a w weekendy za 1m. Tak jak kobieta ubiera ciuchy i biżuterię na specjalna okazję, tak samo ja i pewnie większość na tagu.
  • Odpowiedz
@niebadzogrem: dla wielu z nas to właśnie kwestia wyglądu (biżuteria), sporo ludzi na tagu ma lub miało smartwatche. Jednak to nie to samo. Ja osobiście mam codziennie do czynienia z komputerem, telefonem, mailami itp. Nie chcę jeszcze żeby zegarek mnie molestował. Dla mnie również to machanie ręką, żeby sprawdzić godzinę jest niewygodne. Kolejna istotna sprawa, to właśnie zasilanie. Automat go nie potrzebuje, kwarc to kilka lat na baterii, a solar sobie
  • Odpowiedz
@niebadzogrem: Wygląd przede wszystkim - bizuteryjny zegarek to lata świetlne od smartwatcha. Do tego analogia z samochodami jest idealna - chodzi o jaranie się sztuka mikromechaniki, która jest generalnie zbędna ale skomplikowana i piękna - nosisz na ręce małe dzieło sztuki mechanicznej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@agresywnyzielony: zawsze mi się podobało, że po cichu, przez zegarek, poznajesz osobę co na czasomierz jest w stanie wydać taki hajs xD

Przez to zawsze chciałem mieć w #!$%@? drogi zegarek xD
  • Odpowiedz
@niebadzogrem: Jak masz spotkania biznesowe, to zegarek analogowy jest ozdobą i świadczy poniekąd o klasie i takie tam. Co nie zmienia faktu, że w ubiegłym tygodniu byłem na eleganckiej imprezie z branży IT i dużo osób do garnituru lub fraka założyło iWatcha
  • Odpowiedz
@niebadzogrem Żaden pasjonat nigdy nie będzie w stanie racjonalnie uzasadnić swojej pasji i to jest właśnie piękne. Ja podziwiałem zegarki odkąd pamiętam. Kiedy wreszcie było mnie na nie stać, zacząłem kupować. Wielkim plusem tego hobby jest fakt, że o ile masz pojęcie i wiesz co kupić, to nie stracisz. Wg aplikacji moja kolekcja zyskała na wartości jak dotad 34%, więc tak naprawdę noszenie drogich zegarków nic mnie nie kosztuje.
  • Odpowiedz