Wpis z mikrobloga

#!$%@?ły mnie dwa kleszcze :( jeden taki z 5mm a drugi mikro 1mm. Niestety wyciagnelam je ręką normalnie :( obserwuje czy nie ma rumienia wędrującego.

Ogolnie czuje zawroty głowy ale jest zimno wiec lekkie przeziębienia są normą i nie wiem jakbym je odrożniła od objawów boreliozy. A czytam wpisy Mirkow, ze z boreliazą żyć ciężko. Co robic, co robić

#borelioza #kleszcze
  • 6
@SamanteSimone: rumień wędrujący nie zawsze występuje, tu szacunki są różne ale około 40-50% zarażonych nie miało w ogóle rumienia. Im szybciej zadziałasz tym lepiej, bo borellia po jakimś czasie zaczyna wytwarzać formy przetrwalnikowe i wtedy jest dużo ciężej ją zwalczyć
@SamanteSimone: W 2018 popełniłem największy bład w moim życiu - nie zbadałem najpierw kleszcza, a potem siebie, rumienia nie było. Po trzech latach objawy zapalenia opon mózgowych (mam badanie rtg jak ścisnęlo mi plecy, wyszły zmiany patologiczne), niestety miesiąc później zaatakowało mózg, psychoza, ciężka depresja, bezsenność (gdyby nie psychiatra i leki nasenne to wyskoczyłbym z okna), upośledzenie umysłowe (prosty formularz z imieniem i nazwiskiem, który wcześniej wypełniałem w 1 minutę, wypełniałem