Wpis z mikrobloga

#iphone #apple
Jak oddam iPhone 8 na wymianę baterii w autoryzowanym serwisie to wymienią ją bez dodatkowych opłat czy zwrotu niesprawnego sprzętu jak już nieautoryzowany iCare wsadził tam swoją baterię?
  • 7
Jak oddam iPhone 8 na wymianę baterii w autoryzowanym serwisie to wymienią ją bez dodatkowych opłat


@aarahon: W jakim sensie dodatkowych? Dostaniesz cenę z góry, jeżeli zepsute jest coś więcej to propozycję. Wróci do ciebie w takim stanie jak oddałeś - procedury w serwisach autoryzowanych są o wiele bardziej skomplikowane niż w reszcie. Nawet jak są przypadki że coś uszkodzą rozwiązują to na twoją korzyść. Możesz spokojnie oddawać, to że masz
W jakim sensie dodatkowych?


@devones: na przykład takich jak opłata za sprawdzenie urządzenia czy naprawa po poprzednim serwisie, boję się że nawet podklejkę do baterii dali złą. Dziś bateria mi masakrycznie zaczęła spadać mimo oszczędzania energii i muszę to naprawić a boję się że ten serwis to oszuści skoro twierdzili że to oryginalna bateria… dałem nabrać się na ładny lokal i nazwę, teraz mam :-(

@lilisalander: serio? Eh, trzeba będzie
@aarahon: Jak bateria jest nieoryginalną to autoryzowany nie przyjmie.


@lilisalander: Skąd masz te rewelacje? Absolutnie się mylisz i jest inaczej - od 2019 przyjmują nieoryginalne baterie do wymiany, https://www.macrumors.com/2019/03/05/iphones-third-party-batteries-now-repair-eligible/

Masz nawet zapis w regulaminie iSpot:

Serwis może dokonać płatnej naprawy nieoryginalnego wyświetlacza lub nieoryginalnej baterii na nowe części serwisowe, jeśli nie istnieją dodatkowe usterki uniemożliwiające podjęcie Usługi serwisowej.


Jeżeli nie jest za bardzo "poklejone" to nie ma problemu wymienić zamiennika.