Wpis z mikrobloga

Jeżeli plotki o remasterze/rimejku HZD się potwierdzą, a niestety dość poważne źródła ją potwierdzają, to będzie to imho największa kompromitacja Sony w tej generacji. Gra ma zaledwie 5 lat, chodzi na PS5 w 4k 60 fps, jaki sens jest tutaj robić cokolwiek i marnować czas developerów?

Jest to możliwe, że przedłużyły się pracę nad sequelem i ludzie nie mieliby co robić, ale i tak nie uzasadnia to remasterowania gry, która dopiero co wyszła. Już lepiej było oddelegować część zespołu do pomocy przy projektach innych studiów.

Ogólnie dałoby się z tego wyjść z twarzą i gdyby ten remaster został wrzucony jako dodatek do gierki multiplayer, która rzekomo powstaje i jednocześnie byłby darmowy albo nawet płatny 10 dolarów dla posiadaczy wersji oryginalnej (nawet odebranej za darmo) to jeszcze uznałbym, że jest OK. Niestety patrząc na ruchy Sony, między innymi z TLOU, gdzie żadnej ścieżki upgradu nie było, a za grę krzyknięto pełną ceną, to pozwala mieć wątpliwości czy coś takiego będzie.

Nie rozumiałem do końca rimejku TLOU (to znaczy biorąc pod uwagę, że wychodzi serial to jest to zrozumiała decyzja biznesowo, z punktu widzenia gracza uważam, że było to zbędne), ale ewentualny remaster czy rimejk HZD to już będzie strzał w kolano.

Jeżeli ktoś jest obecnie na etapie wyboru konsoli i dostanie info, że w 2023 na PS5 wyjdzie SM2 i remaster HZD (możliwe, że jeszcze TLOU Factions, ale nic nie jest potwierdzone), a na Xboxa FM8, Starfield, Redfall i zapewne coś jeszcze w drugiej połowie roku to będzie to wyglądać śmiesznie wręcz, szczególnie że u konkurencji wszystko będzie w dniu premiery w abonamencie.

Jasne, póki co to tylko spekulacje, oparte o szczątkowe informacje czy wręcz plotki, ale nie wygląda to dobrze.

#ps5 #ps4
Cinkito - Jeżeli plotki o remasterze/rimejku HZD się potwierdzą, a niestety dość powa...

źródło: comment_1664781894awaiGSBtRAmPJ4bmCdtNpB.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cinkito a Spiderman nie był/jest full price? Czy tam half price?

Przecież chyba niema możliwości upgradu podstawki więc zaliczam go już jako typowy skok a kasę. No chyba że o czymś zapomniałem.
  • Odpowiedz
to znaczy biorąc pod uwagę, że wychodzi serial to jest to zrozumiała decyzja biznesowo

to też, dlatego napisałem, że rozumiem tę decyzję biznesowo. Serial + wersja PC.


@Cinkito: Pamiętaj, że serial Horizon też zapowiedzieli na Netflixie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc możliwe, ze można nawet strzelać kiedy będzie premiera tego remastera (w okolicach premiery serialu).
  • Odpowiedz
a Spiderman nie był/jest full price? Czy tam half price?

Przecież chyba niema możliwości upgradu podstawki więc zaliczam go już jako typowy skok a kasę. No chyba że o czymś zapomniałem.


@Medonix: jest za 20 dolarów, tylko tutaj jest ten problem o którym wspominasz, czyli nie ma możliwości kupić go jako standalone. Jedyna opcja to kupić/zainstalować Milesa Morales i tam zrobić upgrade do wersji Ultimate za 20 dolców i w
  • Odpowiedz
więcej komentarzy (22)

@Cinkito: oh boi
Nie wiadomo ile to będzie kosztować, może będzie częścią multi albo po prostu za połowę normalnej ceny jak Spider-Man - jak sam zauważyłeś nie wiadomo nic oprócz tego że pracują nad tym i imo nie ma jeszcze żadnego powodu do narzekania i gadania o 2137 upadku Sony a gadanie o marnowaniu potencjału studia - taki Insomniac robi chyba po 4 gry jednocześnie więc wątpię
janushek - > więcej komentarzy (22) 
@Cinkito: oh boi
Nie wiadomo ile to będzie kos...

źródło: comment_1664791212XKDcbLle1swj0eVQGK4k1q.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@M4A1Q123: kurde, wygooglałem i pierwsza odpowiedź mi pokazała, że 2011, nie zwróciłem uwagi, że to PPE xD W 2019 przejął funkcję, więc mea culpa

@janushek: tak czy inaczej remaster/remake HZD brzmi absurdalnie i już na tym etapie mogę stwierdzić, że jest to całkowicie zbędne. Tak jak sam napisałem, sporo jest spekulacji w tym poście, co nie zmienia tego, że jeśli potwierdzi się najbardziej negatywna wersja (czyli remaster full
  • Odpowiedz
to znaczy biorąc pod uwagę, że wychodzi serial to jest to zrozumiała decyzja biznesowo, z punktu widzenia gracza uważam, że było to zbędne


@Cinkito: horizon też ma wyjść serial, ta sama sytuacja by była
  • Odpowiedz
@Cinkito: ale ciekawi mnie czemu uważasz to akurat tak bardzo za kompromitację? Czym różni się ten przypadek od last of us? Pewnie powiesz, że tamta gra była starsza, ale co to zmienia? Czy była na tyle brzydka, że warto było robić remake? Szczególnie, że miała remaster już. Jak dla mnie to będzie nadal rozwinięcie tego samego motywu co spiderman czy last of us, po prostu naturalny następny kroczek w przesuwaniu
  • Odpowiedz
Czy była na tyle brzydka, że warto było robić remake?


@Medonix: cóż, tak.

@Cinkito: ta lista jest już dostępna i HFW dostaje dodatek, ostatnio aktor grający Sylensa mówił że wraca nagrywać więc to się zgadza.
Może będzie jak ze Spiderem - GOTY/standalone DLC i opcja kupna remastera
  • Odpowiedz
ale ciekawi mnie czemu uważasz to akurat tak bardzo za kompromitację? Czym różni się ten przypadek od last of us? Pewnie powiesz, że tamta gra była starsza, ale co to zmienia? Czy była na tyle brzydka, że warto było robić remake? Szczególnie, że miała remaster już. Jak dla mnie to będzie nadal rozwinięcie tego samego motywu co spiderman czy last of us, po prostu naturalny następny kroczek w przesuwaniu granicy, choć widzę, że hejt jest duży więc pewnie tym razem zrobią kroczek w tył dadzą jako płatną aktualizację i jeszcze będą się wszyscy cieszyć bo parafrazując "mógł przecież zabić".


@Medonix: gra jest całkiem świeża, na PS5 ma 4k i 60 fps. Jak mówię, dużo tutaj będzie zależeć od sposobu dystrybucji, jeśli ten remaster by był za 10-20 dolców dla posiadaczy zwykłego HZD (w tym odebranego za darmo) to w sumie nie miałbym problemu aż takiego, choć nadal byłoby to durne, ale po prostu patrząc na ostatnie ruchy Sony obawiam się, że może to być osobna gra full price. Jak gdzieś już tu pisałem, kompromitacja to będzie przy najbardziej negatywnym rozwiązaniu.

ta lista jest już dostępna i HFW dostaje dodatek, ostatnio aktor grający Sylensa mówił że wraca nagrywać więc to się zgadza.

Może będzie jak ze Spiderem - GOTY/standalone DLC i opcja
  • Odpowiedz