Wpis z mikrobloga

03.10.2022

O co chodzi? Tutaj pierwszy wpis.

Dawno nie było aktualizacji, ponad 2 miesiące czekałem za oknami. Co się działo od ostatniego wpisu? Właściwie skończyłem prąd, zakupiłem używaną butlę gazową (7 000 zł) i zapłaciłem za okna (25 000 zł) i drzwi wejściowe (7000 zł). Kupiłem też styropian i folię na posadzkę (3 900 zł). Aktualnie czekam za hydraulikiem aż rozprowadzi rurki do podłogówki, zainstaluje piec, skrzynke z gazem i pociagnie rurę od skrzynki do butli. Następnie umawiam się z firmą od posadzki.

Łącznie na ten moment wydałem 72 420,91 zł

Poniżej podsumujemy sobie koszty zaczynając od najnowszych wydatków:
-zakup i montaż okien oraz drzwi wejściowych (dla ciekawskich, są to okna 3 szybowe i drzwi spełniające normę pod program czyste powietrze, łącznie 8 okien (z czego jeden duży fix), 2 okna tarasowe no i drzwi wejściowej z przeszkleniem dodatkowym - 32 000 zł
-zakup styropianu i folii na posadzkę 3 900 zł
-gaz projekt + zbiornik 9150 zł
-drenaż wokół domu odprowadzający wodę 638,18 zł
-przeróbki w domu, wywalanie ścian nośnych, nadproża, ocieplenie fundamentów 13 387,08 zł
-wydatki na instalacje IT/elektryczną na ten moment. Została do zarobienia szafka i gniazdka 5 145,7 zł
-prace hydrauliczne związane z dociągnięciem wody, odpływów 3 999,95 zł
-wylanie chudziaka 4 200 zł

I teraz pytanie do was, jak myślicie, ile hajsu pójdzie na dalszą hydraulikę (rurki na podłogówkę, piec gazowy kondensacyjny, boiler, skrzynka gazowa z dociągnięciem do zbiornika)? I na wykończeniówkę (podwieszane sufity na całej powierzchni 100m2, wyprostowanie i wygipsowanie na gotowo wszystkich ścian)?

#warmianskachata #remontujzwykopem
Podlaski_warmianin - 03.10.2022

O co chodzi? Tutaj  pierwszy wpis.

Dawno nie by...

źródło: comment_1664781318a9ckRotV3OuYLKbxRj1hcR.jpg

Pobierz
  • 4
@Podlaski_warmianin: Dzięki za odpowiedź( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiadomo, im więcej samemu ogarniesz tym mniej musisz płacić majstrom. W moim rodzinnym domu praktycznie wszystko oprócz elektryki(tu pomocny był mój Chrzestny który z zawodu jest elektrykiem) i hydrauliki robiliśmy z ojcem samemu... urobieni po pachy, ale satysfakcja z każdej wykonanej roboty jest niesamowita, bo na co nie spojrzysz to sam to zrobiłeś.
Przez ok. 20 lat każde wakacje i