Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nowywinternetach: mam pralkę suszarkę zmywarkę komputer podpięty pod tv i zużywam dużo poniżej 1000 kWh rocznie.
Komputer kilka godzin dziennie chodzi.
Problemem są termy, indukcję i farelki. Bez tego bez problemu się zmieścisz w 2000.
@Gruby_Wujo: Nie wiem jak to robisz. U mnie prawie prądu się nie używa, a i tak mam 1500kwh na rok po oszczędzaniu. W teorii lodówka u mnie jeszcze sporo bierze, ale tak to nic się nie używa prawie prądowego, lub rzadko. Ale to naprawdę jest ogromne oszczędzanie, bo żyjemy w zimnie i w zimnej wodzie często.

Zresztą nie wiem skąd ten pobór bo dziennie mam 3-4 kwh. Komputer nawet jak 100W
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nowywinternetach: kup sobie watomierz do gniazdka. Dzięki temu kupiłem nową lodówkę bo się okazało, że #!$%@? 3x tyle prądu co nowe.
Poza tym mieszkam sam, świeci na raz jedna żarówka LED 8w a i tak tylko wtedy kiedy nie gram lub nie oglądam więc prawie wcale :p
Pralkę i suszarkę mam 9 kg więc raz w tygodniu robię całe pranie + suszenie.
No i codziennie rano wodę na kawę zrobię w
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@foxminator2000: indukcja dziennie kilka kWh potrafi #!$%@? jak gotujesz. Ja gotuję na gazie. Dlatego pisałem że bez termy indukcji i farelki.
Btw mieszkam sam

@nowywinternetach: w ciągu dwóch lat Ci się zwróci nowa lodówka. Tym bardziej że można na wyprzedażach dostać poniżej tysiąca PLN
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nowywinternetach: stare Aplus więc warto zerknąć w zużycie które wynosi około 240 kWh rocznie.
Moja jest 2 metrowym bydlakiem i ma około 280 kWh a ma klasę e czyli stare aplusplus

Pytanie ile żre Twoja stara lodówka a do tego warto kupić watomierz do gniazdka i przez tydzień niech lodówka chodzi i zobaczysz