Wpis z mikrobloga

Ciekawostka, gdyby Andrzej Duda startował dzisiaj na prezydenta Ukrainy jedyną osobą z którą mógłby przegrać jest... Zelensky.

Ostatnio miałem okazję rozmawiać z kilkunastoma Ukraińcami, którzy przyjechali do Polski albo jako konwój sanitarny, albo jako uchodźcy i każdy zna jego nazwisko... serio. Gdy ja im mówię, że w Polsce jest traktowany jako pionek, bez własnego zdania to dostają takiego Mind fucku, że głowa mała.

#rosja. #ukraina. #wojna
  • 47
@brakloginuf: w 2019r. wygrał wybory z 79% poparciem w 1 turze bez jakiegokolwiek zaplecza politycznego, kilka miesięcy później utworzył coś na wzór partii (coś jak u nas Kukuz i Hołownia) i w parlamentarnych uzyskał większość bezwzględną. Ja rozumiem, że możesz nie mieć pojęcia o polityce ukraińskiej ale ty po prostu #!$%@? logikę wbrew faktom, bo coś gdzieś zasłyszałeś.
@rakiwo: Też się z tym spotkałem. A Duda był parę razy viralem w ukraińskim internecie jak np. sam robił zakupy w markecie i jakiś Ukrainiec mieszkający w Polsce to nagrał i wrzucił do sieci. Albo jak Kinga Duda dostała mandat za złe parkowanie. W ukraińskiej rzeczywistości politycznej to niespotykane.

Ja rozumiem, że możesz nie mieć pojęcia o polityce ukraińskiej ale ty po prostu #!$%@? logikę wbrew faktom, bo coś gdzieś zasłyszałeś.
Pobierz JPRW - @rakiwo: Też się z tym spotkałem. A Duda był parę razy viralem w ukraińskim in...
źródło: comment_1664583580CxN9FFTPtatVzzQgA210Ue.jpg
@Wykobeczka: @JPRW: Po primo to jest robione na podstawie mediany sondaży. Nie wiem czy sobie zdajecie sprawę ale do wybuchu wojny na Ukrainie ponad połowa mediów była rosyjskich i prorosyjskich (dzisiaj już zlikwidowane lub przejęte). ( np. kanał Ukraina, Ukrainia112 itp.). Tak Zelensky stracił po wyborach (jak chyba każdy traci) ale dalej utrzymywał bardzo wysokie poparcie, praktycznie niespotykane w tak podzielonym kraju jakim jest Ukraina. U nas PiS w swoim
@rakiwo: Nie nie zawsze. Sporadycznie dobijał do 30% (pic rel) W drugiej turze wygrywał, ale dlatego, że Poroszenko był politykiem z największym elektoratem negatywnym w kraju. I tendencja dla Zełenskiego była spadkowa. A jego partia po serii różnych skandali miała wyniki jeszcze słabsze i w zasadzie bez szans na samodzielną większość.
Pobierz JPRW - @rakiwo: Nie nie zawsze. Sporadycznie dobijał do 30% (pic rel) W drugiej turze...
źródło: comment_1664584032Gi4L1DdJhrObfmo20dmEBd.jpg
@JPRW: Po raz kolejny, owe sondaże wliczają element rosyjski, w tym pana Boyko, ktorego partia została zdelegalizowana o on sam musiał uciec. Dlatego powtarzam, Ukraina to nie jest jednorodny kraj jak Polska gdzie sondaże można tak łatwo przedstawić. Mimo tego Zelensky z takim podziałem w swoich wyborach w 2019r. odniósł ogromy sukces, a potem utrzymywał go wśród Ukraińców, ruska część społeczeństwa dalej wspierała spadochroniarzy Janukowycza i się radykalizowała.
@rakiwo: Akurat Bojko nigdzie nie uciekł. Został w kraju, potępił agresję, brał udział w posiedzeniach parlamentu już po delegalizacji jego partii.
I nie rozumiem dlaczego fakt, że w sondażach ugrupowania prorosyjskie zbierały te kilkanaście procent miałby coś zmieniać. Akurat ich poparcie w najlepszym razie stało w miejscu, w sondażach do góry szedł Poroszenko. A Zełenski szedł w dół.