Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
#ps5 #xbox Witam dawno nie było raportu sprzedażowego dlatego trzeba co nieco nadrobić a więc zaczynamy.Minęły prawie 2 lata od premiery nowej generacji konsol i tak oto wyglądają wyniki:

Playstation 5 23.4mln
Xbox Series S/X 17mln

Teraz standardowo wyliczymy ilość stricte next genowych konsol a nie okrojonych popierdółek 720p.A więc według informacji które napływają sprzedaż Xboxa Series S to około 60/70% w porównaniu do mocniejszej wersji jednakże my nie jesteśmy gałganami i liczymy 50/50 a wychodzi wtedy 8.5mln każdej wersji czyli prawie 3krotnie mniej sprzedanych NEXT GENOWYCH konsol w porównaniu do Sony, na szczęście dla Xboxa trick z Skami utrzymuje te marke przy życiu bo w innym wypadku ciężko byłoby znaleść kogoś z Xboxem.Wnioski możecie wyciągnąć sami ale ja dodam od siebie tylko tyle, że po dwóch latach od premiery generacji mamy tutaj największą przepaść w sprzedaży w historii a różnica tylko rośnie na korzyść Playstation.Niestety bardzo słabe ruchy M$, brak gier a praktycznie i nadzieji na jakieś sensowne premiery (tak wiem w 2023 wyjdzie 20 exów tak jak co roku,nie oszukujmy sie) brak innowacji i po prostu sensu na przyszłość prowadzi według mnie do powolnej agonii konsoli microsoftu i chyba to co zobaczymy w następnej generacji będzie przystawką do streamingu na wzór Xboxa Series S.Walka z Playstation które wali premierami i zapowiedziami na prawo i lewo, ciągle prezentuje nowości do konsoli jak np VR czy abonament (w którym po pół roku mamy więcej gier AAA niż w gamepassie po 5 latach) niema sensu i pokazuje tylko, że z generacji na generacje xbox powoli dogorywuje.Pozdrawiam jako szczęśliwy posiadacz Playstation 5 oraz Xboxa One X.
  • 8
@sedziakalosz: Series S jest wg mnie totalnie next genem-plynna rozgrywka z ekspresowymi loadingami i swietnym quick resume. Często w trochę gorszej rozdzielczości ale ja na moich 65 calach rzadko zauważałem żeby czegoś mi brakowalo. Jak ograłem większość ciekawych tytułów z game pass kupiłem ps5 i oprócz świetnego pada nie odczułem różnicy. Ba, nawet brakuje mi opcji Quick resume w sprzęcie od Sony :) gdybym miał wybrać to wole ps5 ze względu
@sedziakalosz: w sumie to porównanie sprzedaży Series S oraz X z PS5 nigdy nie będzie miarodajne. S i X to konsole z dwóch różnych półek cenowych. S nie jest bezpośrednia konkurencją PS5 bo jak masz budżet tysiaka na konsolę to wybór jest jeden (Switcha nie liczę bo to inny przypadek). Tak samo jak komuś nie zależy na super grafice,4k, albo ma jakiś TV stary czy monitor, który i tak więc nie