Wpis z mikrobloga

@earthshaker: Właściwie to mogą równie dobrze wszystkie trzy posiadać taką samą matrycę tego samego producenta :)

Trzeba by spojrzeć po dokładniejszych parametrach...

Matryce VA produkuje: AU Optronics, ChiMeil/Innolux, Samsung, Sharp. Matryce IPS produkuje: LG, Panasonic.

Wątpię żeby dwóch producentów matryc robiło taki sam produkt.
@earthshaker: Mam dokładnie tę iiyamę od roku i jestem z niej bardzo zadowolony. Miałem też kiedyś inny zakrzywiony model monitora VA od Gigabyte'a i raczej bym się nie zdecydował znów - backlight bleeding był przeokropny i nie do zniesienia.

Polowanie na dobry monitor to niestety ruletka, najlepiej byłoby zamówić wszystkie trzy, a potem odesłać te dwa najgorsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Właśnie nie chciałbym trafić na backlight bleeding bo już raz wkopałem się z telewizorem samunga. Plamy pojawiły się po pół roku i nie obejmują gwarancji.
Właśnie nie chciałbym trafić na backlight bleeding bo już raz wkopałem się z telewizorem samunga. Plamy pojawiły się po pół roku i nie obejmują gwarancji.


@earthshaker: Przepraszam, nie chodziło mi zupełnie o backlight bleeding tylko o tzw. black uniformity, czyli występowanie takich "chmurek" na ciemnych scenach. W niemal każdym monitorze VA jaki miałem było to niesamowicie perfidne i dopiero na tej iiyamie było to dla mnie na akceptowalnym poziomie. Backlight bleed