Wpis z mikrobloga

Mirki czy to normale, że po każdym odłączeniu od prądu bramka xiaomi "zapomina się podłaczyć"
choć wcześniej została skonfigurowana, wpisane wifi, widziała termometry?
Tylko wyciągnę ją z gniazdka i włożę gdzieś indziej to jest w aplikacji w trybie offline.

#xiaomi #smartfon #domoticz #homeassistant
  • 4
@wykops2: która wersja bramki? Czy bramka ma ustawiony stały adres ip na routerze? Bramka po podłączeniu też potrzebuje chwili na uruchomienie. Najlepiej się zastanów czy nie lepiej się jej pozbyć na rzecz np conbee 2.
@nawri:
wersja YTC4044GL,
ip stałego nie ustawiałem, rzeczywiście musi być stały?
pozbyłbym się, jeśli conbee jest lepszy,
ale mam parę tych termometrów kwadratowych xiaomi bluetooth i chyba z conbee nie pójdą
@wykops2 No to fakt te kwadratowe nie połączysz przez conbee, da się je połączyć przez esp32 jednak to rzeźba. Stałe ip jest ważne gdy komunikujesz się z domoticzem/home assistantem. Jednak zawsze zalecam stosowanie stałych adresów ip we własnej sieci. Jak dobrze rozumie to dane z huba xiaomi czytasz w HA?
@nawri: właśnie nie, chciałem najprościej czytać w apce xiaomi, i tam widać że hub się nie łączy z netem po wyciągnięciu i włożeniu do gniazdka,
pisze na grupy domoticz i ha bo wielu ludzi wyszło z zamkniętych systemów i może cos jeszcze pamiętają,
nawet swego czasu zainstalowałem ha na rpi i próbowałem podłączyć te termometry po zmianie (https://atc1441.github.io/TelinkFlasher.html) firmwaru ale raz działały a raz nie, rzeźba jak mówisz