Wpis z mikrobloga

Trochę #chwalesie ( ʖ̯)

Wzięłam się za uszczelnianie rur przechodzących z mieszkań w bloku. Akryl w kolorze rur (które idą za kanapą)

Różowa, 0 doświadczenia w budowlance a już robota skończona, podłoga cała i sąsiada już nie slychac ()

Co tu dużo mówić wyszło MEGA (òóˇ) a fachowiec chciał za to 350 zł ( _)

#majsterkowanie
jmuhha - Trochę #chwalesie 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

Wzięłam się za uszczelnianie rur przechodzący...

źródło: comment_16644611719W6xFlF1Lmx3Z2BG6aBrQp.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@jmuhha: Czy faktycznie to pomaga w wygłuszeniu?
Sam mam ten problem, dużo hałasu się niesie, a jak przyłożę ucho w okolicy przepustu rury to nawet mogę zrozumieć głośną rozmowę z piętra niżej, ale nigdy mi się nie chciało zająć tym tematem.
  • Odpowiedz
@Chillmos: w sumie to nie o glos chodzilo a bardziej o mozliwosc lazenia po czyms takim robali, a w bloku nie wiadomo co hoduje sasiad :/

wydaje mi sie ze i tak najwiecej halasu idzie w lazience a druga sprawa ze rura i tak zawsze przeniesie jakis dzwiek
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: powiem tylko, że rury pracują pod wpływem temperatury, dlatego zobaczysz na ich ciągłości zawijasy, dziwne niby zbędne pętle itd. Dążę do tego, że po sezonie grzewczym to uszczelnienie może źle wyglądać.
  • Odpowiedz
@jmuhha: zgodnie ze sztuką dobrane materiały, czy nie, kolor odpowiedni, czy nie to i tak plusik się należy za wzięcie się samemu do roboty. Ewentualne błędy, czy niedociągnięcia zapamiętasz na przyszłość i z czasem robota będzie wykonana pryma sort. Nikt od razu nie był mistrzem.
  • Odpowiedz
@jmuhha wstawienie parapetów u mnie w domu:
- fachowiec "to będzie 200zl za sztukę" (razem 1400zl) i termin bliżej nieokreślony (między innymi robotami
- ja: odpaliłem mario budowlaniec i w półtora dnia to zrobiłem
  • Odpowiedz
@Szaraban: masz racje, ale w teorii

te stare rury maja jeszcze wkladki (akurat nie te) ale inne i te wkladki musialam juz czyms zakleic a to tylko maskuje
  • Odpowiedz
@Szaraban: no chyba nie. Tak jak zrobila silikonem ma wiecej sensu niz taka rozeta. To co wyslales stosuje sie glownie do grzejnikow lazienkowych typu drabinki gdzie trzeba zamaskowac brzydkie wyjscie rur z płytek. Po drugie nawet jesli by znalezc w kolorze drewna lub pomalowac to i tak wymagalo by docinanie i nie bylo by tak szczelne jak silikon. Jesli juz do paneli stosuje sie cos takiego https://www.castorama.pl/rozeta-maskujaca-pcv-goodhome-sr-18-mm-dab-naturalny-2-szt-id-1112194.html
A to i
  • Odpowiedz
To co wyslales stosuje sie glownie do grzejnikow lazienkowych typu drabinki gdzie trzeba zamaskowac brzydkie wyjscie rur z płytek


@War_Machine: głupotę opowiadasz bo drabinki grzejnikowe nigdy nie są tak zasilane
  • Odpowiedz
@jmuhha: Mi te rury stukały a ładnie jakoś nie wyglądały, mając w rogu pokoju zabudowałem to po prostu płytą karton gips i jest elegancko.
  • Odpowiedz
taaa, nigdy. Widać że specjalista z ciebie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@War_Machine: jesteś głupszy niż ustawa przewiduje, trzy tygodnie czekałeś żeby się ośmieszyć? Potrafisz czytać ze zrozumieniem?

Na zdjęciu, które pokazałeś nie ma grzejnika drabinkowego.
  • Odpowiedz