Wpis z mikrobloga

@ufix: Ech, w latach 90 widziałem GB w rękach kuzyna kolegi, który przyjechał z Niemiec. Pamiętam, że miał jakąś gierkę z Rodziną Addamsów. Miałem wtedy C64, a GB stał się moim marzeniem. Niestety, nie dla biedaka to, a dla pana. Rodziców nie było stać więc pozostawały tylko marzenia i pragmatyzm - na C64 w małomiasteczkowej rzeczywistości gry były dostępne w miejscowym optyku, a na GB wcale. ( ͡° ʖ̯
@ufix: super sprawa, sam się przymierzam bo mam takiego antyka w szufladzie. Wsadziłeś nowy ekran z gotowym podświetlaniem, czy to jakiś backlight mod?
@Antosh: Nowy, w moim gameboyu oryginalny ekran był rozlany, więc nie miałem wyjścia. Kupiłem ten zestaw - https://pl.aliexpress.com/item/1005001509799866.html, jakościowo jest naprawdę dobry, wyświetlacz ma menu, z którego można zmieniać kolory, pozycję obrazu i inne takie. Są również zestawy z wyjściem video do telewizora

Jeśli masz działający w pełni sprawny ekran to trochę szkoda go wymieniać, ale jeśli się zdecydujesz to polecam takie zestawy jak wyżej, w których całe sterowanie ekranem odbywa
@ufix: działający i sprawny, ale choroba szybka odpadła ta zabezpieczająca i przez to mam zarysowanie bezpośrednio na ekranie. Więc jeśli nie ma jakiejś prostej metody na załatanie takiej ryski, to lepiej by było pewnie ekran wymienić.
@kutwa_sprytny: zerknij na link z aliexpress który dał wyżej (tylko skasuj przecinek na końcu), śmiało możesz coś takiego kupić i samemu poskładać, sam to robiłem jakis czas temu i żadnej filozofii tu nie ma. No, może poza przelutowaniem głosnika ze starej płytki do nowej, ale to tam dwa kabelki są.
@kutwa_sprytny: Robię to głownie dla siebie i znajomych, więc nie mam cennika innego niż ewentualnie alkohol za robociznę ;) Tak jak napisał @yojo2 nie jest to trudne, wystarczy kupić zestaw jak z linka wyżej i robić wszystko powoli i dokładnie.
@ufix mozesz podac nazwe tego zestawu albo inny link? bo ten wygasl, a sam mam w szufladzie starego gb + nowa obudowa ale nie mogę znaleźć odpowiedniego ekranu :/