Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Myślicie że kilka projektów wystarczy do znalezienia pracy jako junior frontend zwłaszcza react? Narazie zrobiłem portfolio w nextjsie, teraz robię quiz gdzie pobieram pytania z jakiegoś API, planuje jeszcze jeden bardziej rozbudowany projekt zrobić stricte pod CV. Oprócz tego mam jeszcze kilka innych projektów w innych technologiach (np demo swojej gierki zrobionej w lua) na githubie, jak ktoś chce sprawdzić to moge podesłać na pv albo w komentarzu. Trochę zależy mi żeby dorwać posadę relatywnie szybko, programuje już tak około 3-4 miesiące (ale poświęcam naprawdę dużo godzin dziennie; 5-8, czasami więcej jak się wciągnę). Ogólnie plan jest taki żeby zrobić ten ostatni projekt, ogarnąć CV, githuba l, linkedina i próbować sił.
#programowanie #it #frontend
  • 10
@Infiss: jeżeli to co piszesz jest prawdą, to skille masz wystarczające na juniora, jak chcesz zwiększyć swoje szanse to dopilnuj soft skilli czyli ogarnij sobie profil na linkedinie, opowiadaj o swoich projektach z pasją, tu są fajne pytania na react deva: https://www.fullstack.cafe/blog/react-js-interview-questions

co do projektów to powinieneś też ogarnąć żeby jakoś to wyglądało, np zaciągnąc material ui albo tailwind css i zrobić ladne style. I protip o którym ludzie zapominają, jak
@Infiss: To zależy. Juniorzy IMHO za bardzo fixują się na umiejętnościach - oczywiście jakaś baza jest potrzebna ale dla firmy jasne jest że pierwsze tygodnie/miesiące to będzie nauka. Jak podzielisz się projektami i będą tam w miarę normalne rzeczy (np. nie będzie 10 commitów pod rząd z update readme lub stylów) to będzie ok.

Ważne jest czy ta osoba odnajdzie sie w większym projekcie, z ludźmi, testami, CI. Dlatego kontrybucja do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nightman: Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale myślę że odbiegając od samego programowania, moim plusem jest to że potrafię dobrze wyrazić swój proces myślowy do innej osoby jak mam z czymś problem albo jak chce coś komuś wytłumaczyć. Wydaje się to być dosyć przydatne w pracy w zespole? No i też lubię się uczyć nowych rzeczy, które mnie interesują, jak coś mnie wciągnie to mogę chlonąć jak gąbka temat
@Infiss: > Myślicie że kilka projektów wystarczy do znalezienia pracy jako junior frontend zwłaszcza react?
Jak są spoko to tak. Najlepiej jak stworzysz coś, co widać, ze nie jest kopiowane. Dużym plusem jest to, ze tworzysz oprogramowanie od zaprojektowania interfejsu po wrzucenie na serwer :)

ogarnąć CV, githuba l, linkedina

Wydaję mi się, że najłatwiej poza oficjalnymi rekrutacjami - po znajomości, na targach pracy, pisząc do firm.

No i przejrzyj większość