Wpis z mikrobloga

@revoolution: jak mi będzie działać bez problemu to pewnie tego sprzedam i kupię coś lepszego ze stacja. Najbardziej mi sie podoba roborock s7 maxv plus (mopowania nie potrzebuje, za to plus ma pojemnik na śmieci bez worków). Ale szkoda mi wywalić prawie 5k jak może się nie sprawdzić w moim mieszkaniu albo kot się z nim nie będzie dogadywać. Wziąłem na razie vacuum mop 2 pro.
@revoolution: mam pytanko jedno ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak robot radzi sobie z zamkniętymi drzwiami? Mam na myśli nie czy sobie je otworzy, tylko z mapowaniem. Powiedzmy że w trakcie pierwszego mapowania drzwi do innego pokoju są zamknięte a potem przy odkurzaniu są otwarte.
@FLAC: mapę zapisuje, ale każdy przejazd ją jakby aktualizuje na bieżąco

jak zapomnisz otworzyć drzwi to wysprząta pokój w którym jest i zakończy, a następnego razu przy otwartych pojedzie dalej
@FLAC: jedynym minusem jest mały pojemnik na brud jak nie masz stacji kosza. Te roboty bardzo dokładnie sprzątają i nawet po jednym dniu cały pojemnik potrafi być zawalony

i taki pro tip - jeśli chcesz żeby robot sprzątał po długości paneli, to musisz tak podzielić strefy w pokojach na mapie, żeby ich dłuższy bok był równoległy do paneli xD Wtedy będzie jechał wzdłuż długiego boku.
@revoolution: ja go planuję używać codziennie właśnie (a może dwa razy jak będzie szybko sobie radził - mała przestrzeń którą musi sprzątać) licząc na to że pomoże to zredukować ilość kurzu który wszędzie osiada. Szczególnie przy kocie, sierść zbiera się w każdym rogu.

Tak jak wyżej wspomniałem, jak będę zadowolony to pewnie kupię coś droższego co samo opróżnia zbiornik. Nie podoba mi się tylko to, że większość odkurzaczy wymaga worków które
@filoop: dwie rzeczy wkurzają :

- tak jak pisałem wyżej jak ktoś ma panele z jakimś podłużnym wzorem w poprzek wąskiego pokoju - robot mopuje i sprząta po długości najdłuższego boku pomieszczenia - na panelach zostawia przez to w ciul widoczne smugi (taki pokój trzeba podzielić na kilka stref żeby krótszy bok stał się dłuższym.

- po drugie sciereczka do mopowania ma powiedzmy 30 cm szerokości, robot mopując zostawia wilgotny ślad,