Wpis z mikrobloga

@niemorzliwe: inb4 IMHO itp. itd. iphone to najlepszy smartphone do komunikacji, ale wszelkie pozostałe funkcje "smart" to leżą i #!$%@? kwiczą, jak zarzynane prosię.
Sam już wiem, że raczej nie odejdę od iphone'a, też mój daily-pc to macbook (poza gierkami). Widzę jednak ograniczenia tego telefonu i mnie bolą one strasznie.
Podziel się proszę jednak szerszą opinią niż "gówno" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@alWdIjJpz18nHw: Po ustawieniu podstawowych aplikacji chciałem sobie automatycznie ustawić tryb nie przeszkadzać jak śpię w domu między 22 a 6 rano, ale żeby nie włączał się jak jestem poza domem. Często w nocy jestem w pracy i muszę wtedy być pod telefonem.
W androidzie jest darmowa apka, albo automatyzacja w taskerze. Na iPhone mogę ustawić albo czasowo albo lokalizacyjnie żeby się włączał nie przeszkadzać ale nie można ustawić dwóch warunków.
Widgety
@alWdIjJpz18nHw: #!$%@? jest to że żeby odblokować trzeba przesunąć palcem od samego dołu ekranu a nie w prawie dowolnym miejscu. Żeby ściągnąć Belkę powiadomień trzeba palcem iść na sama górę ekranu, a żeby ją zamknąć to na sam dół ze fajne to musi być w wielkich pro macach. Na androidzie na ekranie głównym gest palcem w dół w dowolnym miejscu pokazuje mi powiadomienia i później gest palcem w górę w dowolnym
@niemorzliwe: Hmm.
Co do automatyzacji, zostaw ustawienie trybu nie przeszkadzać w tych godzinach, ale dodaj nową automatyzację polegającą na lokalizacji, aby ustawiała zwykły tryb skupienia. Z tymi warunkami to faktycznie lipa, ale gorsze ograniczenia są ;)

Widgetów nie używam, jedynie na tym ekranie informacyjnym wysuwanym z lewej. I też, aby widget kalendarza spełniał swoją funkcję to muszę używać dwóch obok siebie xD

Mówisz o nawigacji od Apple? Polecam jako alternatywę Waze,
@forest23: Nie ma oddzielnego ustawienia głośności dla budzika. Ustawiasz jedynie głośność dźwięków systemowych. Czyli na jednym poziomie głośności utrzymasz powiadomienie o sms, alarmy, dzwonek, że ktoś dzwoni.
To nie tylko ios16, tak było i jest -,-
Ja i tak nie słyszę budzika, bo wszystkie alarmy "odczuwam" wibracjami na zegarku, no ale kurde mogliby oddzielne ustawienia głośności dać.
@alWdIjJpz18nHw: Ale u mnie jest tak, że nawet jak sobie głośność telefonu ustawię na powiedzmy połowę suwaka, to budzik się odpala na maksimum. I dodatkowo nawet jak sobie wybiorę jakąś spokojną muzyczkę z mojej biblioteki, to budzik i tak dzwoni ten standardowy.
Dlatego używam tego budzika powiazanego z apka zdrowie, bo on działa normalnie.