Wpis z mikrobloga

Przyjmijmy założenie, skądinąd bardzo prawdopodobne, że za "wyłączeniem" NS i NS2 stoi USA. Widzimy jakie korzyści przynosi to działanie, oczywiście wpływa na kierunek decyzyjny Niemiec, ale zastanawiam się na tym dlaczego to wydarzyło się właśnie teraz ?
Niemcy od początku są hamulcowym w kontekście konfliktu na Ukrainie, natomiast aktualnie nie widzę specjalnych powodów na uderzenie w Niemcy. Konflikt miał już wiele przełomowych chwil a przez bardzo długi czas sytuacja była niepewna. Aktualnie znajdujemy się w zupełnie innych nastrojach, widzimy postępy wojskowe na Ukrainie i właśnie to wszystko zaczyna mnie zastanawiać...
Zastanawia mnie tym bardziej kiedy połączę je z kilkoma innymi faktami. Nie przeciągając, mam na myśli zagrożenie ataku nuklearnego. Rosja bez przerwy przywołuje tą retorykę- możemy pominąć. Natomiast w ostatnim czasie ten temat częściej występuje w "ustach" dyplomacji USA i Ukrainy.
To wszystko sprawia, że opcja sygnalizacji gotowości USA do reakcji jako powód uderzenia w NS i NS2 wydaje mi się coraz bardziej prawdopodobna.

Ta konkluzja nie daje mi dziś spokoju.

#rosja #ukraina #wojna
  • 7
  • Odpowiedz
@kot_posmarowany_maslem: nie wydaje mi się żeby USA to zrobiły, to jest zbyt oczywiste że to oni zrobili. Rosja gra NS "va banque" żeby ciągnąć kasę z Europy, możliwe że się zdenerwowali brakiem rezultatów po ostatecznym szantażu. Wydaje mi się że ktoś inny mógł w tym zadziałać
  • Odpowiedz