Wpis z mikrobloga

Wiele osob zastanawia sie co by bylo, gdyby jakas inna partia rzadzila podczas wojny na Ukrainie, na przyklad Platforma Obywatelska.

Oto wypowiedz Premier Polski Ewy Kopacz z 2014:

Krzysztof Skórzyński pytał także o to, czy Polska powinna zdecydować się na sprzedaż broni na Ukrainę i bardziej zaangażować się w koalicję przeciwko Państwu Islamskiemu.

- Wie pan, ja jestem kobietą. Wyobrażam sobie, co ja bym zrobiła, gdyby nagle na ulicy pokazał się człowiek, który #!$%@? ostrym narzędziem albo trzyma w ręku pistolet. Pierwsza moja myśl: tam, za moimi plecami jest mój dom i tam są moje dzieci. Więc wpadam do domu, zamykam drzwi i opiekuję się własnymi dziećmi - zaczęła w odpowiedzi przyszła premier.

A co zrobiłby jej zdaniem mężczyzna? - Pewnie pomyślałby: "nie mam nawet porządnego kija w ręku, ale jak to? Ja nie stanę i nie będę się tutaj tłukł tylko dlatego, że ktoś odważył się przyjść i grozić mojej rodzinie?"

I dlatego - jak dodała Kopacz - nasz kraj powinien zachowywać się wobec konfliktów zewnętrznych "jak polska rozsądna kobieta". - Nasze bezpieczeństwo, nasz kraj, nasz dom, nasze dzieci są najważniejsze - tłumaczyła.


https://tvn24.pl/polska/polska-powinna-byc-jak-rozsadna-kobieta-kopacz-o-sprawach-miedzynarodowych-ra469729-3411958

#polityka #wojna #rosja #ukraina
  • 1