Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna #rosja

Czy Wy rozumiecie, ile Putin przegrał w ciągu pół roku?

Przecież to jakby ktoś cale oszczędności życia wrzucił na #wig20 (° ͜ʖ ͡°)

Przez 20 lat budowali narracje o potężnej rosji

T-14 armata, jakieś cuda wianki, drony, roboty, zbroje taktyczne, kurde co tam nie było…

I dziennikarze zachodu, wschodu, południa i północy pisali, ze jakby rosja chciała, to Warszawa w 3 dni...
Oczywiście, jestem pewny, ze wywiad (albo dział propagandy wywiadu) płacił miliony (jak nie setki milionów) rocznie na artykuły w prasie zachodniej (co się opłacało wszystkim - rosjanom, gazetom [bo się sprzedają nakłady] a nawet zachodowi [bo kasa była na dozbrajanie]).

Ale i tak, teraz jak jakieś wykopki (w tym ja) śmieją się z Władimira Władimirowicza, to przecież jest taka przegrana propagandowa, że Jesus…

Jak oni teraz 20 lat będą odbudowywać wizerunek strasznych weteranów (gdzie już nie mówię o VDV wrzuconym do morza przez pomyłkę i ciągłych video z armii orków gdzie widać, że ja jako cywil bym zaopatrzenie lepiej zorganizował na poziomie kompanii niż ich logistycy z 30 latami doświadczenia…).

Tak jak o tym pomyśleć, to w ciągu ostatnich 6 miesięcy akcje rosjan zmarnowały naprawdę setki milionów wrzuconych w propagandę w całym świecie zachodnim i u siebie…

Ciekawe, czy „JE putin” siedzi czasem wieczorem przy zabezpieczonym komputerze, czyta te rewelacje z frontu (bo coś mu jednak muszą przecież przekazywać…) i tak sobie myśli: „Bladź, co ja najlepszego zrobiłem…”
  • 17
  • Odpowiedz
i tak sobie myśli: „Bladź, co ja najlepszego zrobiłem…”


@Bram_pc: Mam nieodparte wrazenie ze jemu sie moze wydawac, ze jest git. Ot, demencja.
  • Odpowiedz
@prawiedobrze: Z jednej strony się zgodzę (takiej bardziej biologicznej, że jemu nic nie grozi bezpośrednio), ale z drugiej strony, putin przecież miał plany mocarstwowe, a teraz Chiny w Azji Środkowej, całe jego "upośledzone wschodnie NATO" się sypie, i jego legacy upada w oczach... A jemu przecież też nie zostało 50 lat, będzie miał farta jak 10 przeżyje (a to też raczej nie)...
  • Odpowiedz
Tak jak o tym pomyśleć, to w ciągu ostatnich 6 miesięcy akcje Rosjan zmarnowały naprawdę setki milionów wrzuconych w propagandę w całym świecie zachodnim i u siebie…


@Bram_pc: Propaganda była tak dobra, że Ruskie same w nią uwierzyli. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Bram_pc:

Putin przecież miał plany mocarstwowe, a teraz Chiny w Azji Środkowej, całe jego "upośledzone wschodnie NATO" się sypie,

To jest porażka rosji. Putin wciąż jest górą, bo wciąż jest carem federacji rosyjskiej. Pytanie jak długo.
  • Odpowiedz
@Trucicel: takie samo gadanie jak "Putin nie użył jeszcze swoich najlepszych wojsk". Trzeba w końcu zrozumieć, że rządzą nami ludzie niewiele mądrzejsi (a może nawet głupsi) od nas
  • Odpowiedz
@Bram_pc: ciekawe czy on i reszta "zarządu" faktycznie uwierzyli w tę swoją potęgę i nie ogarnęli jak bardzo im uciekła reszta świata - bo nie tylko Zachód ale i ich własne podwórko, czy wiedzieli w jakiej są dupie ale liczyli, że im się uda mimo wszystko
  • Odpowiedz
@Bram_pc: To jest wszystko prawda i dodatkowo pociągnął za sobą Korwina. Gdyby w 2021 na Covida spokojnie zmarli Putin i Korwin to jak zostaliby zapamiętani?

Putin przez dekady byłby żelaznym carem, legendarnym wygą, który ogrywał wszystkich jak chciał a pod koniec życia przyłączył Krym do Rosji. Nawet gdyby wojna i tak się stoczyła i Rosjanie przegrali wszystko to i tak wszyscy by mówili, że to wina niekompetentnego następcy, bo gdyby Putin
  • Odpowiedz