Wpis z mikrobloga

@borysszyc: Diody lekko świecą bo pewnie masz włącznik światła z podświetleniem. Odłącz diodę podświetlającą we włączniku to diody w lampie nie będą "lekko świeciły" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gorzki99: Wyłącznik jest nowy, przy poprzednim żyrandolu działało normalnie a żarówki były LED. Instalacja owszem, może być spaprana. Kupiłem stary dom i odświeżyłem jedynie.
Czy jakieś inne konsekwencje oprócz szybciej zużytych LED i rachunków wyższych o 1zł w skali roku mogę mieć?
Czy jakieś inne konsekwencje oprócz szybciej zużytych LED i rachunków wyższych o 1zł w skali roku mogę mieć?


@borysszyc: Jak Cie to nie wkurza to nic wiecej sie nie bedzie dzialo. (mnie by wkurzalo :P)
A wez rozepnij na wylaczniku - powinny zgasnac (nie maja innego wyjscia :P) Sie dowiesz gdzie tkwi przyczyna.
To ze dzialal przy poprzednich diodach nie znaczy ze przy tych tez bedzie dzialal tak jak ma.
@borysszyc: Być może masz gdzieś "zerowane" gniazdko i nieświadomie któreś z podłączonych urządzeń zapodaje minimalne napięcie z obudowy poprzez przewód ochronny na przewód neutralny, przez co diody LED niezwykle czułe na jakiekolwiek napięcie zaczynają "lekko świecić". Ja bym sprawdził przewody miernikiem.