Wpis z mikrobloga

Mirki, jeśli nie chcecie zrobić problemów sobie lub sąsiadowi niżej, nie wylewajcie nigdy tłuszczu po smażeniu do kanalizacji.

Jakby mnie nie było w domu, kiedy sąsiadka zmywała naczynia, to bym pewnie miał szambo w kuchni. Najpierw usłyszałem złowrogie bulgotanie, a potem już bezgłośnie woda zaczęła się zbierać w moim zlewie.

Spędziłem 2 dni na demolce styropianu w garażu pod mieszkaniem, demontażu rur, ich ręcznym czyszczeniu i ponownym montażu, a to wszystko w asyście okropnego smrodu. Musiałem się zabrać za to sam, bo jak ostatnio przyjechali specjaliści to po czyszczeniu spiralą miałem tylko brud i smród w domu, a problem i tak po roku wrócił.

Zator miał ok. 3m długości.

#kanalizacja #hydraulika
krzycholud - Mirki, jeśli nie chcecie zrobić problemów sobie lub sąsiadowi niżej, nie...

źródło: comment_16641997691j9kQnh2y2UyCDOxFytMsz.jpg

Pobierz
  • 23
@polutt: Może z dodatkowymi metodami by starczyło na trochę dłużej. Ogólnie pierwszy plan miałem taki, żeby dołożyć w garażu tylko otwory rewizyjne, bo majster co to kiedyś konstruował o nich zapominał i potem ich użyć do czyszczenia. Tylko jak zobaczyłem jakie twarde i zbite coś siedzi w środku i jak ciężko to wychodzi, to zwątpiłem i zacząłem demolować wszystko.

@jedyny_wolny_login: Ja mam zmywarkę, ale cholera wie co robi sąsiadka na
@arturooo32: Powinno się montować separatory tłuszczu w instalacji kuchennej. Jeśli nie ma takiej możliwości to widziałem, że ludzie wylewają do słoika, który potem wyrzucają do śmieci. Już nawet wylanie na trawnik będzie lepsze. W Czechach podobno są nawet punkty zbioru zużytego oleju i tłuszczu, ale wiadomo jak z tym jest w Polsce i trzeba sobie radzić inaczej.

@frutson: No wiadomo, niech się martwi ten niżej.
@dameK_: Wszystko zależy od konkretnej kanalizacji i jej słabych punktów. U mnie pion kuchenny jest osobny od łazienkowego, więc bardziej na to narażony. Przy klopie raczej stosuje się szersze rury więc ryzyko zapchania jest mniejsze, ale nadal istnieje po dłuższym czasie takiego regularnego wylewania. Nawet nie chcę myśleć jaki byłby to armageddon, jakby zaczęło tak wypływać z kibla gówno sąsiada.
@michal_gol: Ktoś stwierdził, że tyle do obskoczenia dwóch kuchni wystarczy. Rozważam teraz przerobienie tego na większą średnicę od miejsca gdzie pion zamienia się w poziom, skoro i tak mam wszystko rozbebeszone na wierzchu. I przy okazji puścić to inną krótsza drogą, bo majster co to konstruował był chyba fanatykiem kolankek 90°
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krzycholud: sralnik obowiazkowo 110 i też się da zapchac. Głównie podpaskami, pieluszkami, chusteczkami syntetycznymi i... koszyczkami od zapachów do toalet., Kuchnie dobrze jest mieć pion 75. Dużo też zależy od spadków na poziomie instalacji. Nie raz widziałem idealny poziom albo wręcz syfon zrobiony ze 150 bo komuś się kuć nie chciało.