Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Chciałbym trochę wypromować (trochę odradzić) miejsca w Toruniu które mogę z czystym sumieniem polecić.
Wybierając miejsca korzystałem z
PRZEWODNIK PO TORUNIU BY WYKOP.PL
na mikroblogu polecam dowiedzieć, tam znajdziecie też więcej szczegółów.

Sklep z pamiątkami Emporium można znaleźć trochę coś innego niż na straganie. Właściciel też spoko gość i widać że żyje tym miastem a nie tylko naciąga turystów. Dostałem darmową zagadkę miejską i upominek za rozwiązanie zagadki. Osobiście polecam.

Najlepiej z restauracji wspominam restaurację Luizniana na rynku. Super jedzenie kreolskie i luiziańskie ale coś bardziej oklepanego ale dobrego też można dostać. Cena uczciwa nie odstrasza. Mila obsługa, fajny wystrój toruńsko-nowoczesno-karaibski. Daje 9/10. Dałbym 10 gdyby był ciekawy wybór piw a nie tylko koncerianki. No i gdyby gdyby więcej bo niesztampowego jadła w karcie w stosunku do reszty.

Restauracja Jan Olbracht ale to pewnie w każdym przewodniku polecane miejsce.

Restauracja-bar chleb i wino na rynku.

Znalazłem pub(?) "Za winklem" faktycznie był za winklem idąc od bramy. Klimat fajny trochę przedwojenny był Pan co całą noc grał na pianinie i zabawiając nas w tym czasie. Na jedzenie narzekałem pod każdym kątem więc sorry ale nie mogę polecić wcale. Piw do wyboru nie było. Polecam żeby wypić kieliszek, chwilę posiedzieć i posłuchać pianina.

Niewidzialny dom - super zabawa i wyszedłem troszkę mądrzejszy. Jedynie to że byłem w dużej grupie 8 os + 2 dzieci trochę psuło imersję i irytowało ale i tak super.

Muzeum piernika + obowiązkowo wyrabianie ciasta. Miła i kontaktowa obsługa. polecam.

Planetarium - tu chciałbym się poskarżyć. Że względu na ograniczony czas musiałem wybrać jedną rzecz - wybrałem stację Mars. Pan w kasie powiedział, że jak najbardziej dla dorosłych bez dzieci dobra zabawa, pouczającą itp.. jak się domyślacie byłem zawiedziony.
Najbardziej mnie ten kasjer wkur&# bo powiedział że dla dorosłych a interacja w stacji marsjańskiej była moim zdaniem infantylna i niskich lotów na poziomie dzieci czy nastolatków. Ale kosztowało chyba 15 zł więc przeżyję ten zawód bardziej straconej godziny szkoda... i ten kasjer mnie wkur... Pozatym pracownicy powinni mieć jakieś stroje a nie chodzić w cywilnych ubraniach myślałem że to turyści a nie obsługa a wspomianm o tym bo obsługa chyba trochę nie zainteresowana gośćmi.

Ogólnie Toruń bardzo polecam miasto pierniczków i Kopernika.

#torun <<
#przewodnikpotoruniu
  • 1
  • Odpowiedz
Restauracja Chleb i wino, to akurat duży przeciętniak. Jedynym argumentem za jest wystrój i lokalizacja, ale samo jedzenie to nic specjalnego.
  • Odpowiedz