Wpis z mikrobloga

Czy 40ka kanalizacyjna do zlewozmywaka i zmywarki w kuchni to błąd? Sprawa jest taka że ostatnie 3m rury najlepiej jakby było 40ką (bo nie chce kuć tyle metrów ściany w poprzek), potem już leci 50ka, jakieś kolejne 3m.

Syfon będzie z napowietrzaczem bo wiem że to daleko od pionu i by się przydało.
Na chłopski rozum skoro z syfonu pod zlewozmywakiem wychodzi 40ka to po co dalej więcej - czyli powinno działać.

#remontujzwykopem #remont #hydraulika #kuchnia
  • 5
  • Odpowiedz
@Jarek_P: @skawina: sprawdziłem na zdjęciach, jest 4.2 w prostej linii 50ki, na tym jest wanna, prysznic, umywalka, potem 2x45st, 3m 50ki, 2x45st i teraz chce 3m 40ki dać.

Trochę długo fakt
  • Odpowiedz
@pacmen: koniecznie napowietrzacz na końcu, zastanawiam się, czy nie przydałby się jeszcze drugi gdzieś w połowie, pod wanną/umywalką. Byle był założony w miejscu, do którego można się łatwo dostać, bo takie zawory napowietrzające bywają upierdliwe.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: nie ma nic po drodze na razie i jest ok. Na początku bulgotało przy spuszczaniu wody z ostatniego punktu, ale jak zgłosiłem spółdzielni to przeszło, a na dachu są kominki na kanalizacji których nie było wcześniej.
Na końcu na pewno już dam, po drodze będzie ciężko bo wszystko zabudowane. Chociaż może coś pod umywalkę małego by weszło.
  • Odpowiedz