Wpis z mikrobloga

@Xargo1:
Hej, zastanawiam się nad zamontowaniem klimy głównie do grzania. Salon 40m2 + otwarta kuchnia około 10-15m2, instalator zaproponował gree u crown 3.5kw, myslisz ze wystarczy taka moc nominalna? Druga sprawa to w podobnej cenie lub taniej można kupić daikin sensira, mitsubishi ap. To co głównie od gree mnie odstrasza to głośność jednostki zewnętrznej, za płotem 3m mam dom sąsiada (tez 3m) i on lubi się czasem przyczepić a gree jest w sumie około dwa razy głośniejsze od daikina. Czy daikin 3.5kw pociągnie ta przestrzeń salonu? Czy może lepiej mitsubishi lub może nie trzeba się tak ta głośnością gree przejmować? Niby przepisy mówią ze maks to 50dba w zabudowie jednorodzinnej i 40 w nocy
  • 21
3,5 kw powinno dać sobie rade na styk. Musisz sobie przekalkulować bo w cenie 3,5 mitsu daikin pewnie znajdziesz tez jakaś 5 kw z tańszych modeli.
@Leo_12: Ja osobiście zamontowalbym 5kw (mitsubishi ma chyba 4,2) i to byłoby idealne) bo masz sporo przeszkleń na południowej ścianie. Jaka jest wysokość pomieszczenia? W uzytku domowym każda jednostka da sobie rade. Olej ta głośność katalogowa, jednostki zewnętrze są praktycznie niesłyszalne. Sąsiad musiałby być strasznym ch*em żeby robić problemy. Z ta praca do -15 stopni to jest tak ze poniżej tej wartości klimatyzatorowi będzie spadała wydajność. Będzie pracował i przy -30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Leo_12: sprawdź moc grzewczą - jest zazwyczaj większa niż moc chłodnicza. Jeżeli to ma być jedyne urządzenie grzewcze to pomyśl nad 5kW, zwłaszcza, że masz otwartą klatkę schodową i ciepłe powietrze zawsze będzie tamtędy wędrować do góry. Natomiast co do marki - wg mnie jest daikin i potem długo nic, ale jeżeli miałbym wybierać pomiędzy prostym urządzeniem chłodniczym daikina i gree dedykowanym do grzania to wybrałbym gree. Klima do grzania niestety
@Xargo1: dzięki, nie jest to jedyne urządzenie grzewcze bo jest kocioł na gaz sieciowy ale mam nadwyżkę foto i chcę to wykorzystać. Mówicie żebym aż tak bardzo nie przejmował się hałasem jednostki zewnętrznej? Podobno raz na pare h gree otwiera jakiś zawór EEV przy defroscie? I wtedy jest taki huk syk, widziałem filmik gdzie chłopowi w domu tak syczało hukało
https://youtu.be/N57utBVbFEw
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Leo_12: jak już to nie zawór eev (ten jest od regulacji dawki) a zawór 4-drogowy (ten zmienia kierunek obiegu czynnika - przełącza tryb grzania i chłodzenia). Tylko tutaj jest mały szkopuł - oba zawory są przy agregacie i są raczej niesłyszalne. To co widać na filmie to najprawdopodobniej oderwanie lodu z parownika przez wentylator, przyczyną tego może być chociażby zbyt mała ilość czynnika, oderwany czujnik temperatury na parowniku (urządzenie nie wie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Leo_12: spojrzałem teraz dokładnie na parametry i przy 5kW Gree nie wygląda to już tak dobrze jak przy 3.5kW (klasa energetyczna w grzaniu spadła z A+++ tylko na A+) , daikin w tej mocy wychodzi lepiej. Ku nie przeszkadza Ci prosty wygląd to bierz daikina
@Xargo1: Stare urzadzenia(tzw standardy) czasami robią coś takiego w grzaniu. Jeśli chodzi o urządzenia inwerterowe proces odszraniania przebiega raczej mniej gwałtownie :)
@Leo_12: Moim zdaniem ucrown jest lepszy. Sensire ciężko stawiać w szeregu z innymi daikinami. W gree masz grzałki karteru sprężarki i tacy ociekowej w zestawie a Daikin jest golutki.
@Arekd0c: To samo mówi instalator i ciagle podkreśla ze gree ma dwustopniowa sprężarkę a sam ma autoryzacje i gree i daikina( wiem ze strony daikin). No i teraz mam dwie opinie
Daikin to emura, ururu sarara lub stylish jeżeli tak bardzo zależy Ci na efektywności energetycznej. Ja osobiście klientom polecam mitsubishi heavy industries serii premium(model srk-50zs-w)