Wpis z mikrobloga

@userrrr: Gaz od PGNiG ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Istotna różnica pomiędzy tradycyjnym a kondensacyjnym piecem gazowym dotyczy sprawności. Kocioł kondensacyjny lepiej wykorzystuje paliwo i zapewnia niższe koszty ogrzewania. Podczas gdy kocioł tradycyjny może osiągnąć maksymalnie 90%-92% sprawności, nowoczesne kotły kondensacyjne osiągają sprawność na poziomie 109%!


@defoxe: Stary się powiedzmy zepsuł, + to co wyżej napisałem.
@TheSznikers: Obudowa z blachy czy plastik?
( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to mimo wszystko i tak szykuj się na podniesienie ceny za gaz, gdybyś miał z własnej butli to troche inna sprawa tylko czy dzisiaj dalej tankują ludziom te butle jak ktoś ma wlasna? Mój sąsiad ma dom na gaz z własna butla, ale ostatnie tankowanie bylo 2 lata temu ( ͡° ͜ʖ ͡°
@defoxe: Głównym powodem zmiany była awaryjność starego kotła + problemy ze starym wkładem kominowym (nieszczelności) Sprawność to rzecz drugorzędna, w teorii będzie trochę lepiej i tego się trzymam żeby czuć się lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@defoxe: @TheSznikers: u mnie po takiej wymianie zużycie spadło o około 25%, byłem pozytywnie zaskoczony.

Część z tego przypada na fakt zmiany z dwufunkcyjnego na jednofunkcyjny, dużo CWU było marnowane. Część na większą sprawność, a część na modulację.

@userrrr na olx poszedł sterownik za 200, z części można jeszcze sprzedać pompę, zawór dopuszczania wody i naczynie wyrównawcze.