Wpis z mikrobloga

@Szokatnica: prawdopodobnie oni też. Przypuszczam, że dla modeli też leci jakiś %


@Konata: Zdjęcia na stocku sprzedaje fotograf, nie modele.
To fotograf bierze modeli i się z nimi ugaduje oraz podpisuje umowy. Jak się z nimi ugada na % to da im % (ale uwierz mi, żaden model nie będzie chciał robić za % bo to wyjdzie śmieszny pieniądz. Bo nie każde zdjęcie sprzedaje się tak jak myślisz i nie
  • Odpowiedz
@Szokatnica: wiem, że sprzedaje fotograf, sama zdjęcia stockowe sprzedaje - co prawda nie z ludźmi ale jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Być może, gdy modele w trakcie współpracy z fotografem ogarnęli, że zdjęcia z nimi się dobrze sprzedają albo właśnie krążą po necie, ugadali się na inne zasady
  • Odpowiedz
Być może, gdy modele w trakcie współpracy z fotografem ogarnęli, że zdjęcia z nimi się dobrze sprzedają albo właśnie krążą po necie, ugadali się na inne zasady


@Konata: Na przyszłe może tak... na te które już latają niby z jakiej paki? Model był na focie, dostał pieniądze za usługę podpisał umowę. Dlaczego niby fotograf miałby rezygnować ze swoich zysków bo ktoś nagle zmienił zdanie, że chce się inaczej rozliczać?
  • Odpowiedz
ale ja nic nie napisałam o zdjęciach które już były puszczone w stocka na innych zasadach a właśnie o tych przyszłych. Myślałam, że to logiczne


@Konata: Wiesz błędne przypuszczenia założyłaś od początku, więc nie licz, że nagle ktoś zacznie się spodziewać, że myślisz logicznie.
Co do jeszcze zdjęć to i tak jak już jesteś znaną osobą bo spopularyzowały Cię memy i internet to nie znaczy to, że przełoży się to na
  • Odpowiedz