Wpis z mikrobloga

@feevcio: jak się nazywają te roślinki co masz po obu stronach? mam takie same a nie pamiętam nazwy, poza tym u mnie są trochę brązowe i takie były od zawsze (_ )
@nasedo: Też mam bocje - 5 wspaniałych i 2 kubotai (modesta) - są piekne, tylko cholernie płochliwe i cały czas się chowają, jak zgaśnie światło to dopiero wychodzą:) A co do Twojej kryptokoryny to nie jestem specjalistą, może masz brązową odmianę? Ale trochę są pozwijane patrząc na moje i widzę, że masz napowietrzaną wodę => w moim przypadku zrezygnowałem z tego i wodę napowietrza prąd wodny napędzany turbiną wodną i jest
@Trutka: O tym mówiłem, generalnie jak wcześniej miałem problem z napowietrzeniem wody bo mi co chwilę ryby pływały przy tafli wody, to po zmienieniu filtra na wewnętrzny i odłączeniu napowietrzacza, wreszcie nastała cisza
@feevcio: deszczownia i filtr zewnętrzny też jest, ten robił za mechaniczny i dołożyłem mu trochę powietrza bo ryby wysoko pływały. Tylko dwie bocje wspaniałe ale strasznie rozrabiają z roślinami.

@Trutka: 200l. Woda u mnie jest dosyć twarda (ze studni, nie z kanalizacji) i może w tym jakaś przyczyna, inne parametry raczej w normie, NO3 trochę podwyższone ale glonów brak także się tym nigdy nie przejmowałem. Filtra R/O nie chciałem zakładać