Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań odnośnie zakupu w PGG.
Nakreślę sytuację: jestem w trakcie zmiany ekogroszku na gaz, ale nie wiem jak długo jeszcze będę na gaz czekał. Dopełniają się ostatnie formalności (brakuje mi już tylko licznika można zacząć podmiankę w kotłowni), w wariancie pesymistycznym zakładam koniec października, ale jak to bywa: różnie może być. Do tej pory tak czy siak muszę grzać groszkiem, ostatnio kupiłem w markecie.

Myślałem, żeby kupić 750kg w PGG i mieć spokój, jak zostanie to sprzedać, ale teraz z tego co czytam to nie wychodzi to tak fajnie jeśli chodzi o terminy i ceny dostaw.
Interesuje mnie tylko groszek w workach :)
1. Jest możliwość zamówienia tego w ogóle kurierem do domu?
2. Ma ktoś doświadczenie jak długo trzeba czekać na dostawę?
3. Ile kosztuje taka dostawa (małopolska, tuż obok Krakowa)?

Zastanawiam się, czy w moim przypadku w ogóle ma sens to polowanie na PGG ze względu na czas i koszt dostawy, biorąc pod uwagę, że potrzebuję 250-500 kilo (ciężko oszacować).

#pgg
  • 7
  • Odpowiedz
@Alpha_Male: do tej pory około tydzień się czekało na 750, ale teraz czas oczekiwania wydłużył się ponad tydzień, więc realnie maksymalny czas w jakim powinni dostarczyć to ze dwa tygodnie
  • Odpowiedz
@Alpha_Male: Zamawiam na tauronie, tam minimum to 800kg, dostawa 163zł. Wysyłają różnie, raz się zdarzyło, że zamówienie z wtorku wysłane w środę dotarło w czwartek. Ale to był mega wyjątek, pewnie zamówienie weszło jedno z pierwszych. Normalnie to tydzień na wysłanie, + dzień, dwa na dotarcie.
Z tego co piszesz to w twoim przypadku nie ma to sensu. Sam możesz próbować i wpadnie Ci od razu na pgg albo za pół
  • Odpowiedz