Wpis z mikrobloga

Czym jest Trybunał Sprawiedliwości i na czym polega jego system prawny?

Raduje mnie droga, którą podąża litera prawa w Europie. Coraz więcej krajów otwarcie głosi przyjęcie systemu prawnego króla szczurów. Nareszcie występuje odwrotność tendencji komplikowania nawet najprostszych praw, co dawało możliwość do nadużyć. Poniższy traktat pokaże prostotę tego systemu. I nie, nie jest to chytrość z mej strony, która może pozbawić Was utylitarnej ewolucji - SPRAWIEDLIWE prawo musi być jawne dla wszystkich, inaczej jest niesprawiedliwe, a więc nie jest też prawem. Dopiero wtedy obowiązuje zasada Ignorantia iuris nocet.

Posłużę się najświeższym exemplum. Hibernia, Finland i Ucraina złożyły pozew przeciwko Rusi. Przedmiotem pozwu jest określenie jakości ludobójstwa popełnianego przez Rus. Dzieło Sprawiedliwe Librum Vortex wyróżnia dwa rodzaje ludobójstwa:

Sprawiedliwość bez zdolności do ludobójstwa jest słaba, zdolność do ludobójstwa bez sprawiedliwości jest narwanym morderstwem


- Librum Vortex, Ewangelia wg św. Janusza 69:420

Trybunał Sprawiedliwości musi więc orzec, czy działania Rusi są SPRAWIEDLIWE, czy też nie.

Rozprawa ma trzech aktorów. Zadaniem prokuRATora jest przedstawienie dowodów, które jasno wskażą na SPRAWIEDLIWOŚĆ bądź niesprawiedliwość oskarżonego. Ostateczną i nieodwołalną decyzję podejmuje Rat Iudex. Bazuje on na mądrości zawartej w Dziełach Sprawiedliwych. Jest to odświeżająca odmiana od zawiłej litery prawa, gdyż w przypadku przedmiotu tego sporu zasada jest bardzo prosta.

Wedle definicji SPRAWIEDLIWOŚĆ zakłada występowanie trzech składowych:

1. Kontemplowania Sztuki Sprawiedliwej, gdzie Antygona jest dziełem pryncypialnym, acz niewystarczającym.

2. Zrozumienia, że są na świecie rzeczy ważniejsze od zachowania ludzkiej formyTM.

3. Bycia zdolnym do ludobójstwa.

Jeżeli prokuRATor dowiedzie, że oskarżony nie spełnia chociaż jednego z wymienionych powyżej punktów, to Rat Iudex orzeka jawną niesprawiedliwość. Librum Vortex przedstawia jasne stanowisko - oskarżonemu oficjalnie zostaje nadany (bądź utrzymany) tytuł „narwanego mordercy” i zostaje on skazany na WIR.

Dura lex, sed lex.

Matioz - Czym jest Trybunał Sprawiedliwości i na czym polega jego system prawny?

R...

źródło: comment_1663885690W4HIGaGAAp1ZT65dyqN1Bm.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@McGerwant wybacz, że byłem chytry i pozwoliłem sobie dodać screen Twojego znaleziska zamiast na spokojnie założyć swoje, chciałem mieć dobry przykład na już.
  • Odpowiedz