Wpis z mikrobloga

@aku1990:

Jeśli ktoś nie chce tu podawać danych wrażliwych to poproszę na priv.

Po cholerę Ci czyjeś informacje o wyznaniu, przebytych chorobach, poglądach politycznych etc.? Nazwa firmy czy jej adres nie są daną wrażliwą... Ba, nawet PESEL właściciela firmy nie jest taką daną. (°°
@SchabowyZMizeriom: eh, ok, jeśli mamy się tu bawić w taką klasyfikację to faktycznie PESEL jest daną osobową jednoznacznie identyfikującą osobę fizyczną, a nie jest wrażliwą...

Na pewno OPowi chodziło o to, chciał od kogoś kto odbiera remonty jego pesel, ale NIE poglądy polityczne :D
@radical_rootsman: masz rację. Nawet w firmowych szkoleniach widziałem takie "uproszczenia".

Chociaż z drugiej strony czy nie popadamy w paranoję, że jak ktoś mówi "wrażliwe" to musimy koniecznie biec do definicji regulacji europejskiej, a nie możemy rozumieć tego na logikę? W wielu dziedzinach tak się postępuje i funkcjonuje nomenklatura którą posługujesz się z klientem/pacjentem, a oddzielna na formalne rozpisane faktów.

Ostatnio pokazywał to fajnie Mirek na przykładzie 5g, gdzie oni totalnie nie
@aku1990: w sumie to możesz uderzyć do firm ogarniających takich ludzi. JA odbierałem developerskie z Pewny Lokal, zdanie mirków na ich temat były podzielone, ale mi przyszedł całkiem fajny elektryk z dość wszechstronnym doświadczeniem i uprawnieniami. Znał dobrze prawo budowlane, wyłapywał wtopy nie tylko w elektryce, ale w podłogach, oknach, ścianach, wykończeniu balkonu itp..

Moim zdaniem to było warte kasy.
@annotate: Niby uproszczenie ale z drugiej strony jak OP by Ci podał 11 cyfr to nie wiedziałbyś co możesz z tym zrobić bo to suche liczby, a jak by Ci powiedział, że popiera PIS i ma grzybice odbytu to jesteś w stanie przynajmniej go ośmieszyć. Między innymi to są dane wrażliwe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)