Wpis z mikrobloga

@Ramboski: też miałam podobny problem i, niestety, tylko w Polsce złożysz wniosek i odbierzesz. Jeszcze tym gorzej, że do lata zeszłego roku można było zaaplikować o nowy przez internet (co mi się jeszcze udało ()), ale nie wydaje się, by teraz można było, raczej wszystko osobiście. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale na paszporcie można też normalnie śmigać, dowód najwyżej ogarniesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unluckysoap: a to spoko. Szkoda, że byłem w Polsce dosłownie na początku września i mogłem to ogarnąć. Cóż, najwidoczniej nie ma problemu z tym, żeby bez niego śmigać.
@Pieron: w sumie to nawet ten dowód mi nie jest potrzebny na miejscu. Muszę tylko sprawdzić pod co mam podpięty settlement. Odkąd mam nowy paszport to jego właśnie używam na lotniskach, bo mam ten taki chip i nikt mi dowodu nie sprawdza
@Ramboski przez większość czasu nie ma znaczenia dopóki nie okaże się, że jednak ma ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie mając dowodu podpiętego pod settled status możesz mieć stres przy przekraczaniu granicy na dowód. Poza tym nigdy nie wiesz kiedy cię dopadną problemy - np przy zmianie pracy będziesz potrzebował wygenerować potwierdzenie swojego prawa do pracy i do tego możesz potrzebować ten dokument którego użyłeś do settled status.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pieron: eh. W grudniu będę w Polsce to wyrobie, a potem nie wiem. Będę musiał wpaść na weekend kiedyś po nowym roku. Można w aeetlment zmienić dokument na paszport?