Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#programowanie #it #pracawit
Wydaje mi się że powoli łapie mnie wypalenie zawodowe lub znudzenie się technologią w której obecnie pracuje. Pracuje na prawie dwa etaty. Jedna robota to kierownik druga to programista. Zaczynałem od automatyzacji RPA, obecnie bardziej Python lub około Pythonowo. Jako że powoli nudzi mi się programowanie, raczej chce unikać pisania tylko kodu to szukam dla siebie miejsca. Nie chce mi się pisać mikroserwisów. Wolałbym coś gdzie bazuje się na prostych skryptach, pipeline lub jakiej automatyzacji. Wolałbym się skupić na gotowych rozwiązaniach w chmurze gdzie bardziej wyklikuje pewne rozwiązania niż je pisze od nowa. Jako że mam firmę w której są różne projekty to mogę zrobić mały skok w bok i się lekko przebranżowić. Chce Was podpytać o doświadczenie i co byście mi zaproponowali? Myślałem nad jakimś Cloud Engineerem, może Data Engineerem? Typowego devopsa raczej nie bo nie chce mieć on-calli.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63289c85f9fd30f4fa0cfde4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania:

Wolałbym się skupić na gotowych rozwiązaniach w chmurze gdzie bardziej wyklikuje pewne rozwiązania niż je pisze od nowa.


Od dłuższego czasu nic się w chmurze nie wyklikuje. Do budowania rozwiązań w chmurze stosuje się model programowalnej infrastruktury ang. Infrastructure as Code (IaC). Jeśli na poważnie chcesz zajmować się chmurą to poczytaj o IaC i narzędziu Terraform. Bez tego nikt cię nie będzie traktował serio.

Typowego devopsa raczej nie bo nie
@AnonimoweMirkoWyznania: A może pojechałbyś po bandzie i zaczął się bawić LC/NC? Szybko można wyklikać rozwiązania, więc ciężko o nudę. Możesz złapać wielu klientów z różnych branż i gadać nie tylko z IT, ale głównie z biznesem. A że masz background pro-code to sobie wskoczysz na procode jak ci będzie wygodniej.