Wpis z mikrobloga

Jak myslicie o ile wzrosnie koszt energii/pradu w 2023? Z gory mowie ze mieszkam w domu jednorodzinnym i moje roczne zuzycie pradu to ok 8000 kwh (glownie ogrzewanie). Wzrost o 100% (z obecnych ok 0.70 PLN za kWh) to w moim przypadku rocznie dodatkowe ponad 5tys... Myslicie ze realne sa wzrosty typu 200-300%?
#polska #nieruchomosci
  • 20
@Liarek123: tez mi sie wydaje ze najbardziej prawdopodobne sa wzrosty o ok 50% ale nie wykluczam czarnego scenariusza czyli 100-200%. Pompy ciepla jako zrodlo ogrzewania to wciaz rzadkosc wiec litosci miec nie beda. Mozna doić
@saguero: To nie jest nic dziwnego że cena nie będzie po 2zł/KWh, takie ceny to były przez jakiś czas na giełdzie energii i się utarła coś ostatnio ta liczba, a wystarczy spojrzeć na ostatni czas po ile jest.

Do tego Unii nie na rękę jest ani cena prądu, ani cena surowców więc raczej perspektywa jest dobra. A już kompletnie pomijam że pewnie i tak będzie próba zbilansowania tego na zasadzie przesiębiorcy
@dzieju41: Już 15 zł, byłem tą kilowatogodzina 

O CENIE DOWIESZ SIĘ DOPIERO W GRUDNIU JAK URE WYDA DECYZJE, a aktualnie śledząc migracje przemysłu do Polski z reszty regionów UE pod względem kosztów również energii nie trzeba za długo myśleć żeby wiedzieć że oni wiedzą więcej.