Wpis z mikrobloga

@Questa22: ludzie które chcą się odciąć od mainstremowych mediów (tiktok,facebook) są jak kaczyński który nie będzie korzystał z internetu bo po co to mu on nie potrzebuje to głupie lol
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@trejn: pracuje w sklepie z agd i rtv i mogę potwierdzić, że tak jest. A na "du ju spik inglisz" to patrzą jak na głupka xD. I domagają się sprawdzenia każdego gówna na miejscu czy działa. Suszarka, toster, wentylator. Jak mnie ukr spytał czy może sprawdzić czy szczoteczka soniczna robotajet to powiedziałem że nie mam przy sobie pasty do zębów xD.
@trejn: dziewczyna pracuje w polskim sklepie w Holandii i sporo osob z Europy wschodniej i poludniowej mowi do niej w swoim języku, oczekujac, ze ona jakims cudem ich zrozumie.

nie denerwuja sie jednak, ze ona ich nie rozumie, to raczej ona sie denerwuje jak przez kilka minut próbuje im wytlumaczyc, ze moga mowic do niej po polsku albo angielsku, bo ona rumunskiego/ukraińskiego nie zna.

z drugiej strony - pracuje z dziewczynami,
@trejn: Jedynie z czym się spotkałem to do sklepu przychodzą typowi robotnicy i gadają łamanym polskim połączyny z ukraińskim. Sklep samoobsługowy więc rozmowa ogranicza się do fajek itp. więc nie trzeba nawet się wysilać aby ogarnąć o co chodzi. Do apteki z tego co słyszałem przynajmniej w mojej okolicy to gadają po polsku a jak ktoś nie ogarnia to przychodzi z drugim Ukraincem co zna Polski a od biedy Google tłumacz.
@trejn: wszędzie trafiają się taki dzbany co pojadą do innego kraju i nawet po latach nie nauczą się lokalnego języka np. niektórzy Polacy w UK - mieszkają w polskiej dzielnicy, polscy znajomi, zakupy w polskich sklepach i po 5 latach wracają i nie znają angielskiego