Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika

Czołem Mirki, może podzielić się ktoś kto faktycznie używa, opinia na temat paneli fotowoltaicznych.

Czy zima wystarcza na minimalne zapotrzebowanie, lodówkę, zamrażarkę, router, pięć.
Sam nie mam pompy ciepła, a piec gazowy, kominek czy w gospodarczym piec na ekogroszek.

Wiem, że trochę z dupy pytanie bez konkretów ale mam natłok myśli w głowie, na stronach mam wrażenie, że za bardzo chwalą takie inwestycje i potrzebuje zasięgnąć opinii kogoś kto akurat ma.
  • 13
@ExTc: Bywają dni że z 10kW produkuje się 6kW a bywają dni że produkuje 200W na szczęście tych drugich jest mało. Generalnie jest słabiej, krócej itd. np styczen miałem uzysk 153kWh tylko luty 446 a czerwiec to 1,51 MWh
może podzielić się ktoś kto faktycznie używa, opinia na temat paneli fotowoltaicznych.


@ExTc: U mnie tak wyglądają poszczególne miesiące przy 7kW, 8,5kWp, 38 stopni, prawie idealne południe.

kogo znam to chce to sprzedać #!$%@? bo tylko problemy


@Zarzutkkake: Co chce sprzedać :)? Jakie problemy?
Mam od 2019 i nie narzekam, bardzo dobrze wydane pieniądze.
Wolę płacić rachunek roczny za prąd w wysokości 200-300 zł niż 3000-4000zł, a najlepsze przed nami,
DRESIARZZ - > może podzielić się ktoś kto faktycznie używa, opinia na temat paneli fo...

źródło: comment_1663494025Rp3XC2xjqZNHHhkQ2pjB4k.jpg

Pobierz
@endrju_pl: @PrawieJakBordo: @DRESIARZZ: dzięki bardzo za odpowiedzi.

W głowie widziałem to właśnie jako przewymiarowana instalacje o tyle aby zima zapewnić działanie, tym najbardziej potrzebnym urządzeniom., Lodówka zamrażarka, komp (do pracy niestety), piec.

Na magazyn energii też dają obecnie dofinansowanie,tak jak na PV.

O pompie ciepła nie ma obecnie mowy, tym bardziej, że jest to kolejne energozerne urządzenie.

Swoją drogą 153w z 7KW instalacji to strasznie mało.

Panele solarne u
@ExTc: Mając panele fotowoltaiczne masz bilansowanie roczne. To znaczy że możesz sprzedawać do sieci prąd jak go nie zużywasz, dostajesz na konto wirtualne złotówki, za które potem kupujesz prąd w innym terminie. Jak wspomniałam bilansowanie jest roczne czyli możesz produkować prąd w lecie, a w zimie go sobie pobierać. I nie ma znaczenia ile w danej chwili w zimie produkuje ci fotowoltaika.