Wpis z mikrobloga

Sprawiłem sobie drugi numer na komórce, no i się zaczęło... Mnóstwo telefonów z ofertami handlowymi, telesprzedaż, fotowoltaika i inne niechciane smsy informujące o możliwości wygrania działek na księżycu. Oczywiście uciąłem monologi telemarketerów, już drugi raz, prośbą o usunięcie tego numeru z ich bazy danych i przez jakiś czas był spokój, acz niedawno znowu się kolejne smsy i połączenia z ofertami handlowymi...

Czy operator ma prawo udostępniać mój NOWY numer telefonu innym podmiotom w celu przedstawianiami przez nich informacji handlowej, o ile nie wyraziłem na to żadnej zgody?

Mam wrażenie, że po ostatnim „ucięciu” natarczywych połączeń, w tym tygodniu wszystko zaczęło się od nowa. Jak to ukrócić? W ogóle jest taka możliwość czy mogę z tym iść do UOKiK?

#orange #telefony #operatorzykomorkowi #gsm
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RdestWolny: operator nie ale poprzedni właściciel nr mógł zrobić wszystko i dalej jest to odsprzedawane dalej. Pierwsi może zgody mają myslisz że kogoś to obchodzi że nr zmienił właściciela(i skąd w ogóle oni mają to wiedzieć)...( ͡°͡° ͜ʖ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RdestWolny: pytanie od kiedy mają nr w bazie...wystarcza zgody marketingowe które w apce mój Orange są domyslnie włączone... Poza tym wierzysz spamerom? Mi wmawiali że mój nr został wylosowany z bazy co teoretycznie jest nielegalne.
@archi3: wszelki zgody w apce na udostępnianie mojego numeru dla podmiotów handlowych czy otrzymywania informacji handlowych od razu po jej zainstalowaniu wyłączyłem, sprawdzałem także czy przy drugim numerze domyślnie nic nie zostało przełączone, to samo na mojorange - dzwoniąca karyna mówiła z szablonu, to po prostu słychać, info o otrzymaniu numeru od operatora.

Zadzwonię na infolinię do pomarańczowych i zobaczymy co powiedzą...
@RdestWolny: Tak naprawdę najszybciej i najprościej w tej sytuacji byłoby kupić starter z innym numerem, bo kontaktem z operatorem i tak pewnie nic nie osiągniesz. Bo numery po jakimś czasie "wracają do obiegu". I tak pewnie było w wypadku tego "problematycznego" numeru.