Wpis z mikrobloga

Czy według mirków ceny samochodów (głównie używanych) w najbliższym czasie w końcu przestaną szaleć?
Chciałbym w niedalekiej przyszłości zmienić auto, ale ogólnie to jest słabo na rynku. Jak oglądałem samochody 4 lata temu i chciałem kupić coś nowszego to ceny za np. octavię 3 były w granicach 50-60k. Teraz te same auta są 4 lata starsze a ceny nadal te same (,)
Obecnie mam lagunę 3 w fajnej wersji z dieslem 178KM z 2010 roku, ale w manualu.
Chcę zmienić na coś nowszego i z automatem, okolice 150KM, żeby to chociaż miało poniżej 9-10s do setki, okolice 50k, od biedy można coś tam ekstra wyskubać, no i wielki dylemat co kupić.
Najlepiej byłoby kombi, od biedy hatchback też się nada (gdzieś trzeba zapakować psa).
W sumie miałem już w głowie milion opcji, od czegoś niewiele młodszego, ale no słynna klasa premium, jednak bardziej wygrywa zdrowy rozsądek i chęć zakup czegoś świeższego.
Czego byście szukali w tych pieniądzach?

#motoryzacja #samochody #kupujzwykopem
  • 10
@WybuchowyCzajnik to kup coś starszego. Ceny używanych aut będą tylko rosnąć. Chociaż to tak szczerze wróżenie z fusów.

Osobiście polecam BMW E46 330i które potem oddasz do przerobienia na skrzynię automatyczną 8hp70 ze sterownikiem od TurboLamik. Spokojnie się zamkniesz w budżecie.