Wpis z mikrobloga

Oceny krytyków na filmwebie to jest niezła kopalnia beki xD Już dawno pojąłem, że duża część tamtejszych '"krytyków" to osoby kompletnie nie znające się na kinematografii. Ja wiem, że są różne gusta, każdy woli co innego, ale według mnie taki krytyk, powinien patrzeć na każdy aspekt filmu, a nie, daję 1 bez słowa wyjaśnienia. Weźmy na ten przykład Pana krytyka Aleksandra Hudzika z Newsweeka, na którego trafiłem po przeczytaniu wykopaliska o manipulowaniu ocen przez Rings of Power. Pan Hudzik ten serial ocenił na 10/10, czyli według tamtejszej skali jest to Arcydzieło. Nie mnie to oceniać, jeszcze nie oglądałem, także nie będę się wypowiadał. Weźmy za to jego inne oceny xD Dwa przykładowe, wysoko ocenione filmy:
Titanic 10/10
Farciarz Gilmore 9/10
Natomiast na słabe oceny zasłużyły takie tytuły jak:
Breaking Bad 1/10
Whiplash 1/10
Zielona mila 1/10
Kształt wody 1/10
To tylko przykłady, nie chciało mi się śledzić wszystkich jego przemyśleń. Ja wiem, że 'Kształt wody' nie jest jakiś wybitny, 'Zielona mila' mogła komuś nie podejść, no ale bez przesady. Zielona mila 1/10, natomiast Farciarz Gilmore 9/10 xD
#heheszki #kino #film #filmweb
  • 6
@miniacz: Często sugeruję się ocenami pani Kai Klimek,ale w odwrotnej skali. Oceniła wszystkie (albo większość nie pamiętam) Transformersów i inne bohaterskie gównofilmy 10/10, a np takie Psy 3 3/10. Więc olewam to czym pani Klimek się zachwyca i zwracam uwagę na to co ocenia słabo.
A tak na poważnie to filmweb nadaje się tylko do sprawdzenia obsady, gatunku i czasu trwania danego filmu.
Oceny krytyków i użytkowników są gówno warte, szczególnie