Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałem spróbować nauczyć się programować, jaki język wybrać jako pierwszy?
Nigdy nie programowałem ani nie miałem do czynienia z jakimkolwiek programowaniem.
Nawet nie wiem czy to dla mnie (mam licencjata z kierunku humanistycznego a z matematyki nic nie pamiętam ( maturę zdawałem wiele lat temu ) ale chciałem spróbować i a nuż okaże się że jestem w stanie się tego nauczyć i za kilka lat wejść w it.
Zastanawiam się nad java / javascript / c-sharp

Co myślicie?
I jakie ksiązki / kursy internetowe na początek polecacie żebym mógł zobaczyć czy programowanie jest dla mnie?
#programowanie #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6321edf86214c653ed250bcd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 20
  • Odpowiedz
ChłodnyOgrodnik: jak jesteś słaby z matmy to nie warto, będziesz się tylko męczył, programowanie wymaga logicznego myślenia i ścisłego umysłu. Nie nabieraj się na te wszystkie przebranżowienia, stracisz tylko czas i pieniądze i nie ogarniesz
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
OP: "LuksusowyMirek: Podstawowe pytanie: w jakim celu chcesz nauczyć się programowania? Co chcesz robić? Jakie problemy rozwiązywać?
Od twojej odpowiedzi zależy jaki język ci polecić (chyba, że chcesz same bezsensowne odpowiedzi xD)."

jeśli dam radę się nauczyć programować to docelowo chciałbym znaleść pracę w it i przestać być pracownikiem fizycznym a niestety do tej pory to głównie takie prace wykonywałem. Także chcę nauczyć się programować żeby kiedyś przebranżowić się i mieć
  • Odpowiedz
Kajzerka: Zrób kurs CS50, nauczysz się podstaw programowania, będziesz wiedział cokolwiek więcej ogólnie o computer science i programowaniu, do czego tego się w ogóle używa i w jakim celu, a potem wybierzesz specjalizacje (tzn np jakis web dev, mobile dev, embedded, game dev itd itp) i będziesz wiedział czego się uczyć.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz