Wpis z mikrobloga

Wszystkim obawiającym się i nie chcącym powrotu przymusowego poboru do wojska w tym kraju przypominam, na kogo zagłosować w wyborach w przyszłym roku, na człowieka który zniósł to dziadostwo, sam sądzi że jest to już przeżytek i się na to nie zgodzi. Elektoratowi obecnej partii marzy się powrót starej dobrej służby i kręcenie wora, żeby nam młodym odechciało się tego całego elgiebete i rurek, bo wiadomo że chłop to ma być prawdziwy chłop, konserwatysta z krwi i kości. Znając tych psychopatów w rządzie sądzę że i przed tym by się nie cofnęli żeby tylko zadowolić elektorat i zadbać o słupki, dlatego tym bardziej trzeba ich odciągnąć od władzy, jest to jeden z wielu powodów dlaczego mam zamiar zagłosować na tego człowieka i wam też to radzę
#bekazpisu #bekazprawakow #bekazpodludzi #bekazkatoli #neuropa #4konserwy #konfederacja #bojowkadonaldatuska #polska #wojsko #polityka
D.....r - Wszystkim obawiającym się i nie chcącym powrotu przymusowego poboru do wojs...

źródło: comment_1663151714gqIOfO9qbkvCQLApsoOKbz.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Devhar: ja to już chrum chrum wolem kremcenie wora i problemy psychiczne po hehe poligonie niż żeby chłop z chłope za renke chodził. No kto to widzioł? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Devhar ja we wojsku byłem, swoje wspominam dobrze, nawet przydało się w życiu ale to było jedno takie miejsce na sto. Jestem jednocześnie radykalnym przeciwnikiem zasadniczej służy wojskowej. Uważam że to kosztowny syf, dziadostwo i niewolnictwo które realnie obniża zdolności obronne kraju a zwolenników ZSW traktuję na równi z korwinistami (nieraz to te same, "wolnościowe" xD osoby).

Na marginesie, uważam (nie po raz pierwszy) że Platforma jest głupia i zwyczajnie zmarnowała potencjał
  • Odpowiedz
@masiakla

znowelizują

mogą ciągnąć


Jak narazie to tylko rządząca prawica na wieść o zdychającej Rosji dostaje sraczki typu "300 tysięcy ludzi" "500 wyrzutni HIMARS". Prawica prorosyjska (ekhem, "wolnościowa") nawołuje do powszechniejszego dostępu do broni, też hgw po co (no wiadomo w zasadzie, elektorat lubi połykać takie czekoladki wypadające z JE Pana Janusza). Koniec końców leśne dziadki będą musiały ogarnąć świat bez grożącej Rosji i udać się na śmietnik historii.
  • Odpowiedz
@Devhar: Ale ty wiesz gościu, że temu typowi jak wyjdzie z sondaży, że 50,1% społeczeństwa jest za przymusowym poborem, to on też będzie?

Rudemu się nie ufa.

Od wczesnej zimy odpowiadam już po raz 153. na to pytanie. Powiedziałem, że nie wybieram się do Brukseli i to podtrzymuję - oświadczył premier Donald Tusk, pytany o to, czy ubiega się o stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej.


https://www.wprost.pl/kraj/459719/tusk-nie-wybieram-sie-do-brukseli.html
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: dla zasady bo to drażliwy temat a pierwszy komentarz zawierał więcej informacji niż konieczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak rozumiesz tą zmianę lokalizacji? Sama obecność gdzieś za granicą tak jak Ukraińcy w Polsce, czy koniecznie stałe zameldowanie, rezydencja podatkowa, praca?
  • Odpowiedz
na człowieka który zniósł to dziadostwo


@Devhar: Pobór nie jest zniesiony, a zawieszony. Każdy po kwalifikacji wojskowej jest "przeniesiony do rezerwy bez odbycia szkolenia rezerwy".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@masiakla:

nie zlikwidował a zawiesił pobór. to dwie różne rzeczy. służba jest dobrowolna, znowelizują znowu ustawę i ciągle mogą ciągać ludzi


Ale ci, którzy zostali przeniesieni do rezerwy nie mogą zostać wcieleni do ZSW. Jedyne co im grozi, to ćwiczenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Strus:

Pobór nie jest zniesiony, a zawieszony. Każdy po kwalifikacji wojskowej jest "przeniesiony do rezerwy bez odbycia szkolenia rezerwy".


*każdy po kwalifikacji jest przeniesiony do rezerwy bez odbycia ZSW lub szkolenia absolwentów.
Szkolenie rezerwy nadal ich obejmuje(teoretycznie).
  • Odpowiedz